Włoch do jutrzejszego wyścigu na torze Zandvoort wystartuje z pole position
20.08.1017:25
Marek Roczniak
1891wyświetlenia

Edoardo Mortara wygrał po raz czwarty z rzędu kwalifikacje Formuły 3 Euro Series i do jutrzejszego wyścigu na torze Zandvoort wystartuje z pole position.

Włoch pokonał o 0,234 sekundy kolegę z zespołu Signature i zarazem swojego najbliższego rywala w walce o tytuł mistrzowski - Marco Wittmanna, który dopiero w drugiej połowie sesji włączył się do walki o czołowe lokaty, zrzucając ostatecznie z drugiego miejsca Valtteriego Bottasa (ART).

Wraz z Finem z drugiego rzędu wystartuje ostatni z kierowców Signature - Laurens Vanthoor, zatem wszystkie trzy samochody francuskiej ekipy, która korzysta z silników Volkswagena znalazły się w pierwszej czwórce. Vanthoor jako ostatni zmieścił się poniżej pół sekundy straty do zdobywcy pole position.

Sesja była dwa razy przerywana: za pierwszym razem po wypadnięciu z toru Miki Makiego (Motopark), który przejechał w kwalifikacjach tylko pięć okrążeń i jutro czeka go start z końca stawki, a za drugim razem po kraksie Alexandra Simsa na 18 sekund przed końcem sesji, która później nie została już wznowiona. Kolega zespołowy Bottasa wystartuje do sobotniego wyścigu z piątej pozycji.