James Key dyrektorem technicznym MF1 Racing

Brytyjczyk z wykupionym przez grupę Midland zespołem Jordan związany jest już od ośmiu lat
23.11.0514:56
Marek Roczniak
929wyświetlenia

Zespół Midland MF1 Racing ogłosił dzisiaj, iż jego nowym dyrektorem technicznym jest 33-letni James Key. Brytyjczyk pełnił dotąd rolę koordynatora technicznego, a z wykupionym przez grupę Midland zespołem Jordan związany jest już od ośmiu lat.

Key swoją przygodę ze sportami motorowymi rozpoczął w 1996 roku, będąc początkowo zaangażowanym w program rozwojowy samochodu Lotus Esprit GT1. Dwa lata później dołączył do Jordana jako inżynier odpowiedzialny za gromadzenie danych. Później został głównym inżynierem testowym, a następnie i wyścigowym. W 2003 roku dołączył do działu aerodynamicznego, a przed objęciem stanowiska koordynatora technicznego w 2005 roku był jeszcze szefem działu do badań nad rozwojem bolidu.

James Key: "Po przebrnięciu przez przejściowy okres w tym roku, który był następstwem przejęcia zespołu przez Midland, jesteśmy teraz całkowicie pochłonięci projektowaniem przyszłorocznego samochodu. Jestem gotowy na podjęcie czekających nas w przyszłym sezonie wyzwań. W zespole jest wielu dobrych ludzi i jestem przekonany, że wraz z biegiem sezonu będziemy dokonywali postępów. Osobiście liczę na podjęcie wyzwania, jakim jest wyniesienie zespołu na wyższy poziom techniczny i dogonienie stajni znajdujących się obecnie przed nami".

Źródło: MidlandF1.com