Kaltenborn: Pozostanie Nasra w Sauberze nie jest pewne

Jednym z kandydatów do zastąpienia Brazylijczyka w ekipie jest rzekomo Pascal Wehrlein
12.11.1609:34
Mateusz Szymkiewicz
569wyświetlenia


Monisha Kaltenborn zdradziła, że pozostanie Felipe Nasra w zespole Sauber na sezon 2017 nie jest pewne.

O ile przyszłość Marcusa Ericssona w stajni z Hinwil wydaje się być bezpieczna, o tyle posada Nasra w szwajcarskiej ekipie stoi pod znakiem zapytania. Starty Brazylijczyka są finansowane przez Banco do Brasil, w którym na początku roku doszło do zmiany prezesa, co skomplikowało rozmowy z menedżmentem kierowcy.

Informacje te potwierdziła szefowa Saubera, której jednak zależy na zatrzymaniu Nasra na sezon 2017. Sytuacja banku nie jest już taka jak przedtem. Jest to państwowe przedsiębiorstwo i teraz sytuacja wygląda inaczej. Jest kilku kierowców, którzy są zainteresowani miejscem u nas, lecz muszę przyznać, że Felipe jest jedynym zawodnikiem na naszej liście - powiedziała Monisha Kaltenborn.

W padoku toru Interlagos spekuluje się, iż w sytuacji, gdyby Felipe Nasr nie utrzymał posady w Sauberze, to mógłby go zastąpić Esteban Gutierrez, dla którego byłby to powrót do ekipy po dwóch latach przerwy, a także Pascal Wehrlein dotychczas walczący o miejsce w Force India.

KOMENTARZE

2
lordfryta
13.11.2016 06:10
Sauber w przyszłym roku będzie miał silniki w specyfikacji 2016. Myślę, że na koniec sezonu 2017 będą niestety ostatnim zespołem w stawce. :-(
piotr_del_grey
12.11.2016 09:20
Wehrlein do Saubera? Na jego miejscu trzymałbym się Manora jako ewentualnej odskoczni. Sauber pokazał, na co go stać i nie wygląda by w najbliższych latach coś miało tu się zmienić. W sumie to oba te zespoły są stajniami końca stawki, ale wydaje mi się że po przejściu do Saubera, Pascal dostał by jako-taki samochód, po czym mógłby zniknąć ze sceny. Tak jak dzieje się to w tej chwili z Nasrem - talent miał ogromny a wydaje się że w tej chwili jest na wylocie.