Ecclestone wyraża zainteresowanie ewentualnym zakupem Interlagos

Szef FOM otwracie przyznaje również, iż wspiera Felipe Nasra w walce o utrzymanie się w F1.
15.11.1611:06
Nataniel Piórkowski
1529wyświetlenia


Bernie Ecclestone dał do zrozumienia, że mógłby być zainteresowany zakupem toru Interlagos, co pomogłoby w zapewnieniu stabilnej przyszłości GP Brazylii w kalendarzu F1.

Ze względu na coraz poważniejszy kryzys w jakim znajduje się brazylijskie państwo, w ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o tym, iż nowy mer Sao Paulo - Jano Doria, może podjąć decyzję o sprywatyzowaniu legendarnego obiektu Formuły 1.

Ecclestone dał do zrozumienia, że jeśli lokalnym władzom udałoby się przedstawić atrakcyjną ofertę, mógłby być zainteresowany zakupem Interlagos. Wszystko zależy od tego, jak chcą go sprzedać. Może byłbym zainteresowany zrobieniem z nimi interesu. Jeśli sprzedadzą ten tor komuś innemu, to utrzymanie tu wyścigu F1 może stać się trudniejsze.

Zapytany o to, czy ma w planach spotkanie z merem miasta, Ecclestone odparł: Teraz nie, wracam do Europy, ale przed Bożym Narodzeniem będę w Brazylii. Tak, chcę się z nim spotkać.

Trudna sytuacja ekonomiczna panująca w Brazylii przekłada się także na słabnące zaangażowanie sponsorów Felipe Nasra, który może stracić posadę wyścigowego kierowcy w Sauberze.

Odnosząc się do realnych obaw o to, że po raz pierwszy od początku lat '70 w stawce nie będzie żadnego brazylijskiego kierowcy, Ecclestone stwierdził: Jest za wcześnie, aby o tym przesądzać. Zapytany o to, czy pomaga Nasrowi w utrzymaniu się w serii Grand Prix, szef FOM przyznał: Tak i nadal będę to robił. Nie mam jednak możliwości, aby umieścić kierowcę w danym zespole.

KOMENTARZE

7
Zomo
16.11.2016 12:25
Gigant farmaceurtyczny Wiktor Karitonin kupil sobie tor zeby miec gdzie testowac wyscigowki z kolegami np. Romanem Abramowiczem: https://www.youtube.com/watch?v=k1SvhmsgLfk
bartoszcze
15.11.2016 08:46
@danilo Nie żebym miał szczegółową wiedzę - w ostatnich dniach Ecclestone wypowiadał się o przyszłości "zagrożonych" wyścigów i tam rzucił, że spotkał się z aktualnymi właścicielami i że to Rosjanie.
danilo
15.11.2016 07:21
[quote="bartoszcze"][/quote] Chodzi o Nurburgring? Mógłbym prosić o wskazanie kierunku, gdzie znajdę informację o tym? Z góry dziękuję.
bartoszcze
15.11.2016 05:25
@--- Tam Ruscy wleźli, nawet nie będzie podchodził.
---
15.11.2016 04:49
@Falarek A to że Brazylijczycy nie będą oglądać. A ich jest dwa razy więcej niż Niemców i trzy razy więcej niż Włochów lub Brytyjczyków. Duża strata dla dziada.
Falarek
15.11.2016 04:45
I co z tego że nie będzie kierowcy z Brazylii
---
15.11.2016 04:04
Nurburgring byś dziadu kupił