Wehrlein nie dementuje plotek łączących go z Sauberem

Stajnia z Hinwil jest jedną z dwóch, jakie na tę chwilę dysponują jeszcze wakatami na sezon 2017.
15.11.1610:50
Nataniel Piórkowski
1086wyświetlenia


Pascal Wehrlein nie chce dementować plotek łączących go z przejściem do Saubera na sezon 2017, zaznaczając, że negocjacje w jego imieniu prowadzi koncern Mercedesa.

Ze względu na problemy ze sponsorami Felipe Nasra, media wskazują Wehrleina jako jednego z najpoważniejszych kandydatów do objęcia funkcji wyścigowego kierowcy Saubera w kolejnej kampanii

Jeszcze do niedawna Niemiec był łączony z przejściem do Force India - posadę tę jednak otrzymał jego obecny zespołowy partner z Manora: Esteban Ocon.

W prasie napisano, że jestem bardzo przygnębiony i chcę wyjaśnień ze strony Force India, ale to nieprawda - powiedział Wehrlein w rozmowie z portalem motorsport-magazin.com. Powiedziałem jedynie, że chcę wiedzieć, dlaczego mnie nie wybrali. To wszystko - dodał.

Odnosząc się do plotek łączących go z Sauberem, 22-latek powiedział: Nic o tym nie wiem. Mercedes prowadzi negocjacje w moim imieniu. Prawdą jest, że na tę chwilę mamy jeden wolny wyścigowy fotel w Sauberze i jeden w Manorze. Zapytany o to, czy jest pewny, że w przyszłym sezonie będzie nadal ścigał się w F1, junior niemieckiego koncernu odparł: To nie zależy ode mnie.

KOMENTARZE

2
Yurek
15.11.2016 06:14
[quote="Sasilton"]Jak się wyrobią to ich bolid będzie o 5 sekund wolniejszy od topowych ekip[/quote] Jeszcze numery w najbliższego totka poproszę Panie Proroku.
Sasilton
15.11.2016 02:35
Kto by się spodziewał że Pascalowi nagle może się zawalić kariera. Pierw brak awansu to lepszej ekipy, a do tego Manor straci wiele milionów za stratę pozycji w tabeli. Nie wiem czy nie zabraknie im kasy na sezon 2017. Jak się wyrobią to ich bolid będzie o 5 sekund wolniejszy od topowych ekip.