Nasr cały czas prowadzi rozmowy z Sauberem w sprawie posady

24-latek liczy, że dziewiąta pozycja w GP Brazylii pomoże mu zachować miejsce na sezon 2017
24.11.1614:58
Mateusz Szymkiewicz
509wyświetlenia


Felipe Nasr potwierdził, że cały czas prowadzi rozmowy z Sauberem w sprawie posady na sezon 2017.

Brazylijczyk przez brak porozumienia ze swoim osobistym sponsorem Banco do Brazil, jest bardzo bliski utraty przyszłorocznego miejsca w Sauberze na rzecz Pascala Wehrleina. Niemiec rzekomo jest faworytem do posady u boku Marcusa Ericssona i ma ze sobą wnieść wsparcie finansowe Mercedesa, którego jest protegowanym.

Negocjacje cały czas trwają, głównie z Sauberem - powiedział Felipe Nasr. Mam świetne relacje z tym zespołem. Mogę oczekiwać, że z pewnością będzie to pomocne [finisz na P9 w GP Brazylii]. Jeśli jest coś, co może zrobić kierowca dla zespołu, to zdobyć punkty. Wiem, że ta zdobycz jest cenna, ponieważ oznacza to, iż wszystkie zasoby będą mogły zostać skoncentrowane na sezonie 2017 i to najlepsza rzecz jaką mogłem zrobić.

24-latek uważa również, że przemawia za nim fakt, iż Sauber miał możliwość zobaczyć jak pracuje za kierownicą szybkiego oraz niekonkurencyjnego bolidu. Widzieliśmy dwie strony medalu, czyli mój pierwszy rok w F1, kiedy byłem w stanie sporo osiągnąć. Kolejne mistrzostwa były trudne, ponieważ bolid był niekonkurencyjny. Miłe jest jednak to, że mogliśmy zdobyć te punkty w Brazylii i jestem pewien, iż to będzie zastrzyk motywacji dla zespołu. Punkty wiele znaczą dla mnie oraz ekipy i mam nadzieję, że wkrótce będzie już coś wiadomo [o sezonie 2017].

KOMENTARZE

1
Kamikadze2000
24.11.2016 04:35
Życzę powodzenia Felipe ! :))