Montezemolo: Ferrari dokonało ryzykownego posunięcia

Włoch sugeruje, że Scuderia przekazala zbyt dużą odpowiedzialność na barki włoskich inżynierów.
01.03.1719:41
Nataniel Piórkowski
2091wyświetlenia


Były prezes Ferrari - Luca di Montezemolo, uważa, że włoski team popełnił poważny błąd, w zbyt łatwy sposób rezygnując ze współpracy z cenionymi inżynierami.

Przed wakacyjną przerwą Scuderia poinformowała o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym dyrektorem technicznym - Jamesem Allisonem, który od początku marca pełni podobne obowiązki w mistrzowskim teamie Mercedesa. Zdaniem Montezemolo Ferrari stosuje od niedawna ryzykowną strategię ograniczania wpływu na prace zespołu ekspertów niepochodzących z Włoch.

Ferrari dokonało ryzykownego posunięcia. Chcą mieć bolid skonstruowany wyłącznie przez włoskich inżynierów, ale w Formule 1 potrzebujesz najlepszych specjalistów w swych dziedzinach. Miło byłoby święcić triumfy wyłącznie dzięki pracy Włoch, ale doskonałość nie zawsze wiąże się z jednym narodem.

Montezemolo dodał, że jeśli taktyka Ferrari nie przyniesie oczekiwanych sukcesów, Sebastian Vettel straci cierpliwość do stajni z Maranello. Vettel ma oceni konkurencyjność bolidu po dwóch lub trzech wyścigach. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem tego roku, więc będzie musiał podjąć decyzję o swej przyszłości. Raikkonen? Raikkonen nie jest przyszłością Ferrari.

Odnosząc się do pierwszych wrażeń płynących z testów, Montezemolo stwierdził: Dobre czasy są pozytywne, ale wyniki, które są coś warte będzie można osiągnąć dopiero w Melbourne.

KOMENTARZE

2
sneer
02.03.2017 09:53
Hehe, będą musieli wziąć Nando z powrotem.
Lejnus
01.03.2017 07:05
Raikkonen może i nie jest przyszłością ferrari, ale jeżeli bolid nie będzie mistrzowski Sebastian pójdzie w ślady Fernando i opuści ekipę mistrzów z 2008 roku i tym samym to Kimi zostanie kierowcą na kolejne lata. Jeśli tak się nie stanie, sympatyczny Fin zostanie odesłany z kwitkiem i zakończy karierę bogatą emeryturą.