Le Journal de Montreal: Latifi podpisał kontrakt z Williamsem

Oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać wydany pod koniec miesiąca.
02.11.1910:24
Nataniel Piórkowski
2146wyświetlenia


Według informacji pozyskanych przez dziennik Le Journal de Montreal Nicholas Latifi podpisał umowę na starty z Williamsem w sezonie 2020.

Kanadyjczyk jest obecnie kierowcą rozwojowym stajni z Grove a dodatkowo bierze udział w mistrzostwach F2, w których plasuje się obecnie na drugim miejscu.

Kontrakt jest podpisany, jednak jego ogłoszenie spodziewane jest pod koniec miesiąca - przekonuje Le Journal de Montreal powołując się na swoje wiarygodne źródła.

Uważa się, że jedyną przeszkodą jest obecnie fakt, iż Latifi nie posiada jeszcze superlicencji. Ze względu na wysokie miejsce zajmowane w klasyfikacji generalnej F2 jej zdobycie jest już jednak czystą formalnością.

Wiceszefowa Williamsa - Claire Williams dementuje jednak, że jej ekipa podpisała już umowę z Latifim. Nasze plany od samego początku zakładały, że Nicholas wystąpi w tych treningach [Meksyk, USA, Brazylia]. Nie jest to jednoznaczna wskazówka, iż otrzyma fotel wyścigowy. Wyraźnie zaznaczyliśmy w mediach, że nie ogłosimy nazwiska naszego drugiego kierowcy przed wyścigiem w Abu Zabi.