Latifi z karą przesunięcia na starcie do Grand Prix Japonii

Do konta Kanadyjczyka dopisano także dwa punkty karne.
02.10.2217:31
Maciej Wróbel
915wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nicholas Latifi otrzymał karę przesunięcia o pięć pozycji na starcie do nadchodzącego Grand Prix Japonii.

Na siódmym okrążeniu dzisiejszego wyścigu na torze Marina Bay doszło do kolizji pomiędzy walczącymi o osiemnastą lokatę Latifim a Zhou. Kierowca Alfy Romeo podjął próbę ataku po zewnętrznej zakrętu numer pięć, jednak Kanadyjczyk nie zostawił rywalowi miejsca, przez co obaj kierowcy zderzyli się ze sobą i wkrótce wycofali się z wyścigu.

Kierowca Williamsa został uznany za winnego doprowadzenia do kolizji, w wyniku czego sędziowie zdecydowali się nałożyć na niego karę przesunięcia o pięć pozycji na starcie do Grand Prix Japonii. Za to zdarzenie Latifi otrzymał także dwa punkty karne i obecnie ma ich on na swoim koncie trzy.

Stewardzi dokonali analizy materiału wideo i uznali, że to Latifi w przeważającej mierze ponosi odpowiedzialność za tę kolizję - czytamy w oświadczeniu sędziów. Zhou próbował wyprzedzać Latifiego na dojeździe do zakrętu numer pięć i miał wystarczająco dużo przestrzeni, jak również obierał normalną linię wyścigową. Latifi zjechał do lewej nie zostawiając jednej szerokości bolidu Zhou, przez co doszło do kontaktu pomiędzy samochodami.