Renault dokonało zmian kadrowych w dziale aerodynamicznym

Nowym dyrektorem departamentu zostanie Dirk de Beer, związany wcześniej z Williamsem.
02.11.1915:17
Nataniel Piórkowski
713wyświetlenia
Embed from Getty Images

Renault ogłosiło zatrudnienie Dirka de Beera, który obejmie stanowisko szefa działu aerodynamicznego.

Team z Enstone rozpoczynał sezon 2019 z celem wyraźnego zredukowania strat do Mercedesa, Ferrari i Red Bulla. Na trzy wyścigi przed końcem kampanii plasuje się jednak za swoim klientem silnikowym - McLarenem.

O ile zespół pozytywnie ocenia postępy w obszarze rozwoju jednostki napędowej, to przyznaje, że nie może być usatysfakcjonowany tempem i efektami ulepszeń swego bolidu.

Cyril Abiteboul potwierdził: Musimy dążyć do nieco silniejszego technicznego przywództwa i wzmocnić ekipę w obszarze, w którym teraz jesteśmy trochę słabi. Mamy duży i przyjemnie zorganizowany dział aerodynamiczny. Mamy najnowocześniejsze wyposażenie. Nasi ludzie muszą dawać z siebie więcej.

Renault podjęło decyzję o wprowadzeniu zmian w kadrze zarządzającej departamentem aero. Jego dotychczasowy dyrektor - Peter Machin odszedł z zespołu ze skutkiem natychmiastowym.

Nowym szefem działu został mianowany Dirk de Beer, który dawniej był już związany ze stajnią z Enstone. Później przeniósł się do Ferrari a do maja 2018 roku kierował pracą ekspertów do spraw aerodynamiki w Williamsie.

Pełniącym obowiązki zastępcy szefa działu aerodynamicznego został Vince Todd. Potwierdzono już jednak, że przyszłym roku stanowisko to obejmie inżynier z konkurencyjnego zespołu.