Silverstone podejmie decyzję o organizacji wyścigu do końca kwietnia

Siedemdziesiąta piąta edycja Grand Prix Wielkiej Brytanii zaplanowana jest na 19 lipca.
02.04.2022:02
Maciej Wróbel
354wyświetlenia
Embed from Getty Images

Promotor rundy na Silverstone potwierdził, że wstrzymuje się z decyzją o organizacji Grand Prix Wielkiej Brytanii do końca kwietnia.

Osiem pierwszych eliminacji sezonu 2020 zostało już przełożonych bądź odwołanych z powodu pandemii koronawirusa. Nic jak na razie nie zmieniło się w kwestii zaplanowanego na 19 lipca Grand Prix Wielkiej Brytanii. Mimo to, organizacja wyścigu w Northamptonshire jest mocno niepewna z uwagi choćby na przełożenie sierpniowych igrzysk w Tokio na rok 2021.

Promotor Grand Prix Wielkiej Brytanii wydał w środę oświadczenie, zgodnie z którym decyzja o organizacji wyścigu zostanie podjęta do końca bieżącego miesiąca. Silverstone i Formuła 1 pozostają w bliskim kontakcie ze względu na rozwój sytuacji i analizują prawdopodobieństwo rozegrania Grand Prix Wielkiej Brytanii w dniach 17-19 lipca.

Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że organizatorzy innych wydarzeń sportowych na terenie Zjednoczonego Królestwa podjęli już decyzję. Należy jednak podkreślić, że ich logistyka i ustalenia kontraktowe różnią się od naszych. Nasz harmonogram daje nam czas na podjęcie ostatecznej decyzji do końca kwietnia. Zadbanie o bezpieczeństwo naszych fanów, współpracowników i społeczności F1 pozostaje naszym priorytetem i będziemy kontynuować w tym zakresie współpracę z odpowiednimi organami - czytamy dalej w oświadczeniu organizatorów wyścigu.

W obliczu przełożenia bądź odwołania pierwszych ośmiu rund sezonu 2020, Grand Prix Wielkiej Brytanii widnieje w tej chwili w kalendarzu jako czwarta eliminacja. Poprzedzają ją jeszcze Kanada, Francja i Austria. Organizacja tych rund także jest niepewna, jednak nie podjęto jeszcze w ich sprawie żadnych wiążących decyzji.

Obecnie mieszkańcy Wielkiej Brytanii są zmuszeni do pozostania w swoich domach w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W związku z tym wiele rozgrywek sportowych zostało zawieszonych bądź odwołanych. Anulowane zostały na przykład rozgrywki piłki nożnej w niższych ligach, natomiast po raz pierwszy od 75. lat odwołany został wielkoszlemowy turniej tenisowy Wimbledon.