Racing Point nie prowadzi negocjacji z Vettelem

Team z Silverstone podkreśla, że jest zadowolony z duetu Perez-Stroll.
17.06.2008:29
Nataniel Piórkowski
560wyświetlenia
Embed from Getty Images

Racing Point nie prowadziło żadnych rozmów z Sebastianem Vettelem na temat posady na sezon 2021.

Czterokrotny mistrz świata odejdzie z Ferrari wraz z końcem 2020 roku. Jego opcjami pozostają Mercedes, Renault i Racing Point, które od kolejnego sezonu będzie rywalizować w F1 jako Aston Martin.

Od długiego czasu jesteśmy z Sebem kolegami - przyznał szef teamu, Otmar Szafnauer w podkaście F1 Nation. Znałem go zanim jeszcze został kierowcą Formuły 1. Jak na ironię nie zadzwonił do mnie, więc nie rozmawialiśmy jeszcze.

Nie mogę wypowiadać się za Seba, ale wszyscy wiemy, że wykonał wspaniałą pracę. Wygrał wyścig z Toro Rosso, co było fantastycznym wydarzeniem a później zdobył cztery tytuły w barwach Red Bulla.

Pojechał kilka doskonałych wyścigów i myślę, że w wieku 33 lat wciąż jest względnie młody i ma przed sobą kilka lat startów. Ale to nie ja powinienem wypowiadać się w tej kwestii.

Sergio Perez dysponuje wieloletnią umową z Racing Point, podczas gdy posada Lance'a Strolla jest niezagrożona z uwagi na to, iż jego ojciec jest właścicielem zespołu.

Szafnauer zadeklarował, że jest zadowolony z obecnego składu kierowców. Checo doskonale radzi sobie w wyścigach. To bardzo wyważony, mądry i dobry kierowca, który potrafi dbać o opony. Lance jest dużo młodszy od Sergio, ale uczy się w szybkim tempie i jest bardzo szybki. Ma na koncie świetne starty i gdy czuje się komfortowo radzi sobie bez zarzutu. W dodatku stale się uczy.

Wydaje mi się, że w pewnym momencie Lance znajdzie się przed Sergio. Mając do dyspozycji taką kombinację młodzieńczego zapału i doświadczenia możemy mówić o perfekcyjnym duecie.