Marko pewny przyjęcia propozycji zamrożenia rozwoju silników

W głosowaniu w tej sprawie ma zostać zastosowany warunek zwykłej większości.
02.02.2108:38
Nataniel Piórkowski
397wyświetlenia
Embed from Getty Images

Red Bull jest pewny, że konkurencyjne zespoły Formuły 1 poprą propozycję zamrożenia rozwoju jednostek napędowych od 2022 roku.

Helmut Marko podkreśla, że taki ruch jest jedynym warunkiem dla przejęcia przez austriacką firmę kontroli nad projektem Hondy i korzystania z niego aż do wejścia w życie nowych przepisów silnikowych.

W ubiegłym tygodniu dyrektor do spraw sportowych F1 - Ross Brawn, zdementował plotki o tym, że propozycja została odrzucona. Marko przyznał jednak: Porozumienie, które funkcjonowało jeszcze w piątek, w poniedziałek było już niedostępne.

Do formalnego głosowania nad ideą ma dojść przed posiedzeniem Światowej Rady Sportu Motorowego, zaplanowanym na 21 lutego. Marko jest przekonany, że do tego czasu uda się osiągnąć porozumienie w sprawie zamrożenia prac nad zespołami napędowymi.

Potrzebujemy sześciu głosów spośród dziesięciu zespołów - zwykłej większości. Zakładam, że poza Red Bullem i Toro Rosso na propozycję przystaną trzy zespoły Ferrari: Ferrari, Alfa Romeo i Haas a oprócz tego także Renault.

Co więcej niedawno poparcie dla projektu wyraził szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff: Jeśli zamrożenie jest konieczne, aby utrzymać Red Bull-Hondę w biznesie, to je poprzemy.