Russell: Wszystko zagrało jak należy w perfekcyjnym momencie

Brytyjczyk podkreśla, że w wyścigu Williams powinien zaprezentować jeszcze lepsze tempo.
01.05.2118:48
Nataniel Piórkowski
888wyświetlenia


George Russell czuje dumę z wywalczenia dla Williamsa najlepszej pozycji w kwalifikacjach od trzech lat.

Junior Mercedesa osiągnął w czasówce jedenasty czas a do wejścia do Q3 zabrakło mu zaledwie 0.057s.

Jedenaste miejsce Russella jest najlepszym wynikiem Williamsa w kwalifikacjach od września 2018 roku, gdy Lance Stroll zapewnił sobie prawo startu do wyścigu o GP Włoch z dziesiątej pozycji.

Z naszej strony był to świetny występ. Po dzisiejszym poranku nie spodziewałem się być w Q2 a co dopiero wywalczyć jedenaste miejsce. Udało nam się wykręcić znakomity czas dokładnie wtedy, gdy miało to największe znaczenie.

To nasza najlepsza pozycja startowa od trzech lat i jestem z niej bardzo dumny. Wszyscy mamy jakieś obowiązki. Dzisiaj jako zespół spisaliśmy się na medal. Jutro musimy kroczyć naprzód. Mamy dobry bolid. Jest szybki na prostych, więc zobaczymy, co uda nam się osiągnąć.

Oceniając swoje szanse na zdobycie pierwszych punktów z Williamsem, Russell dodał: Powiedziałbym, że tempo wyścigowe wygląda lepiej niż kwalifikacyjne. Tak jak już wspomniałem, mamy szybki bolid na prostych, co pomoże nam zarówno w obronie pozycji jak i atakach.

Przed tygodniem zakwalifikowaliśmy się do wyścigu na dwunastym miejscu i przez większość wyścigu jechaliśmy w punktowanej dziesiątce. Mamy szansę, więc zobaczymy, co się wydarzy.

Występ Russella chwalił dyrektor do spraw osiągów bolidu Williamsa - Dave Robson. Na szczęście po trudnym treningu wszystko poszło dobrze wtedy, kiedy stawka była największa. Po raz kolejny awansowaliśmy do Q2 a George doskonale spisał się na ostatnim, decydującym okrążeniu.

Jesteśmy nieco sfrustrowani tym, że nie znaleźliśmy się w Q3. Jednakże P11 to mocna pozycja startowa do wyścigu. Będziemy pierwszymi w klasyfikacji, którzy będą mogli wybrać mieszankę ogumienia na początkowy stint.