Hamilton: Pod wieloma wględami jest to najcięższy sezon

Brytyjczyk zaznacza, iż jest dumny z inkluzywnego środowiska, które tworzy Mercedes.
31.10.2108:10
Nataniel Piórkowski
1009wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton przyznaje, że sezon 2021 okazał się być dla niego pod wieloma względami najcięższym, z jakim musiał dotąd zmierzyć się w Formule 1.

Na pięć wyścigów przed końcem sezonu Hamilton zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach świata, tracąc do Maxa Verstappena 12 punktów. Brytyjczyk,który walczy o rekordową ósmą koronę, potwierdza jednak, że ze względu na intensywność rywalizacji i emocji, obecna kampania na długo zapadnie w jego pamięci.

Spodziewałem się, że ten sezon będzie niczym jazda kolejką górską. Jest wspaniały - pod wieloma względami najcięższy odkąd sięgam pamięcią, ale jednocześnie dający tak wiele pozytywnych emocji. Naprawdę się nim cieszę, nawet pomimo tego, że były momenty, gdy nie wszystko szło po mojej myśli.

Na pewno mogliśmy być lepsi - straciliśmy w końcu trochę punktów i nie zawsze nasza praca była perfekcyjna. Ale takie jest życie, cały czas się uczysz. Jestem zdania, że pewne rzeczy dzieją się z jakiegoś konkretnego powodu.

Wiele się nauczyliśmy, zebraliśmy się po tych wszystkich ciężkich doświadczeniach, które wspólnie przeżyliśmy. Wygrywaliśmy i przegrywaliśmy. Jedno jest wciąż pewne - uwielbiam ten zespół.

Zwłaszcza mam tu na myśli rzeczy, które robimy poza torem - zawsze byłem dumny z mojej ekipy i z tego, co wspólnie osiągaliśmy w trakcie Grand Prix, ale to dążenie na rzecz zwiększenia różnorodności i budowania inkluzywnego środowiska... To w pewnym sensie było iskrą, która tworzy efekt. Mam nadzieję, że w podobnym kierunku pójdą także inni z tej branży. Jestem z tego bardzo dumny.