Leclerc otrzyma przed wyścigiem nowe podwozie

Po kwalifikacjach włoski zespół odkrył pęknięcie w konstrukcji SF21 Monakijczyka.
21.11.2108:22
Nataniel Piórkowski
691wyświetlenia


Ferrari dokona wymiany podwozia bolidu Charlesa Leclerca przed wyścigiem o Grand Prix Kataru.

Monakijczyk ma za sobą nieudane kwalifikacje, które upłynęły pod znakiem walki z niską przyczepnością i braku wyczucia bolidu. Kierowca Scuderii zakończył udział w czasówce na etapie Q2, zapewniając sobie tylko trzynaste pole startowe.

Leclerc tłumaczył, że był bardzo zmieszany, gdy ujrzał stratę do czołowej dziesiątki i przyznał, że musiał mierzyć się z dużym problemem, ponieważ nie jest w stanie wyjaśnić powodów tak słabej dyspozycji.

Niedługo później stajnia z Maranello potwierdziła odkrycie pęknięcia w podwoziu konstrukcji SF21. Zostanie ono wymienione przed startem wyścigu.

W wyniku kontroli bolidu Charlesa zlokalizowane zostało pęknięcie podwozia, do którego doszło najprawdopodobniej przy pokonywaniu krawężników podczas pierwszego przejazdu w Q1. Podwozie zostanie wymienione - można przeczytać w komunikacie Ferrari.

Jeśli wszystkie potrzebne prace zostaną wykonane w czasie dozwolonym przez przepisy sportowe, Charles będzie mógł wyruszyć do wyścigu z pozycji, którą wywalczył w kwalifikacjach.