Russell pewny powrotu Mercedesa do zwycięskiej dyspozycji

Brytyjczyk motywuje ekipę do jeszcze cięższej pracy po udanym weekendzie w Melbourne.
10.04.2209:19
Nataniel Piórkowski
1612wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell jest pewny powrotu Mercedesa do konkurencyjnej formy po wywalczeniu trzeciego miejsca w wyścigu o Grand Prix Australii.

Brytyjczyk, który dołączył do stajni z Brackley przed startem sezonu 2022, skorzystał na wyjeździe na tor samochodu bezpieczeństwa i po niemal bezstratnym pit stopie wskoczył na trzecią pozycję, przed zespołowego kolegę - Lewisa Hamiltona.

Dzięki wywalczonym w Melbourne 15 punktom kierowca z angielskiego King's Lynn awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Musimy być w formie, aby wygrywać i korzystać na pechu rywali. Oczywiście mieliśmy dzisiaj trochę szczęścia - prawdopodobnie dwa razy - ale co możemy na to poradzić. W naszej fabryce w Brixworth trwa ciężka praca. Chcemy znowu znaleźć się na czele, więc to podium jest naprawdę wyjątkowe.

Mercedes cały czas zmaga się z niekorzystnym efektem podbijania bolidu na prostych. Chociaż ekipa nieustannie eksperymentuje w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań, by zaradzić problemowi, to w tabeli konstruktorów zajmuje obecnie drugą lokatę, ustępując tylko Ferrari.

Russell ma nadzieję, że powrót Srebrnych Strzał do topowej dyspozycji nastąpi wcześniej, niż można było tego oczekiwać. W trakcie tego weekendu byliśmy daleko za naszymi konkurentami, ale teraz stajemy na podium.

Nigdy się nie podamy. Musimy wciąż walczyć. Musimy utrzymać ten impet, dopóki jesteśmy trochę z tyłu, ale jestem pewien, że w ciągu kilku kolejnych weekendów wrócimy do zwycięskiej formy. Zajmie nam trochę czasu, aby nawiązać rywalizację z kierowcami w czerwonych i niebieskich bolidach, ale jeśli ktokolwiek może odrobić takie straty, to jest to właśnie Mercedes.