Leclerc: Problemy z pracą silnika skomplikowały piątkowe treningi

Kierowca Ferrari podkreśla jednak, że miały one związek z ustawieniami a nie mechaniką.
02.07.2210:09
Nataniel Piórkowski
307wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc zdradził, że problemy z jednostką napędową utrudniały mu pracę podczas treningów przed Grand Prix Wielkiej Brytanii.

W FP2 Leclerc nie był w stanie dotrzymać tempa koledze z Ferrari - Carlosowi Sainzowi i zakończył realizację programu z piątym wynikiem (+0,462s do lidera).

To był trudny dzień. Podczas pierwszej sesji nie zebraliśmy zbyt wiele danych ze względu na deszczowe warunki. W zasadzie przejechaliśmy tylko kilka okrążeń.

W drugim treningu miałem trochę problemów. Mam nadzieję na nieco bardziej udaną sobotę i poukładanie kilku rzeczy po naszej stronie. Chciałbym, aby sprawy zaczęły toczyć się zgodnie z naszym planem.

Dopytywany o charakter problemów, Monakijczyk stwierdził: Nie wiem, czy w trakcie transmisji emitowano nagrania z naszego radia, ale pewne kwestie związane z pracą jednostki napędowej bardzo utrudniały nam jazdę. Ale w porządku - wystarczy tylko popracować trochę nad ustawieniami. Zajmiemy się tym w sobotę.

Leclerc odnotował swój osobisty rekord na pośredniej mieszance. Nie czułem się zbyt dobrze na miękkich oponach. Z jakiegoś powodu nie spisywały się one tak dobrze, jak pośrednie. Znowu to podkreślę - mieliśmy różne drobne problemy, z którymi ciężko było sobie radzić. Generalnie jednak nasz bolid ma potencjał. To pozytywna konkluzja.