Alonso liczy na nowy, dwuletni kontrakt z Alpine

Dwukrotny mistrz świata planuje porozmawiać o swej przyszłości podczas letniej przerwy.
02.07.2210:21
Nataniel Piórkowski
325wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso oczekuje przedłużenia umowy z Alpine o co najmniej dwa lata.

Na przestrzeni ostatnich tygodni perspektywy pozostania dwukrotnego mistrza świata w stajni z Enstone zaczęły stawać się coraz bardziej realistyczne.

Wiele wskazuje bowiem na to, iż Alpine udało się dojść do porozumienia z Williamsem w sprawie zapewnienia wyścigowego fotela Oscarowi Piastriemu, który od sezonu 2023 ma zastąpić Nicholasa Latifiego.

Myślę, że porozmawiamy o tym podczas letniej przerwy - powiedział Alonso cytowany przez niemiecki oddział Sky.

Taki był mój pierwotny pomysł od początku tego roku. Odkąd wróciłem, cieszę się czasem spędzanym w Formule 1. Mam zamiar kontynuować tę przygodę jeszcze przez co najmniej dwa lata. Ale to tylko moja perspektywa. Jeszcze nie rozmawialiśmy o tym wewnątrz zespołu. Mam jednak nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia.

W przypadku Piastriego wszystko wskazuje na to, że jego zespołowym kolegą będzie Alex Albon, który w tym roku otrzymał szansę powrotu do startów w F1 po sezonie przerwy.

Alex przekazuje nam bardzo wartościowe informacje, jest dobry w ustawianiu bolidu, zachowuje spokój, ma dobre wyczucie samochodu i świetnie współpracuje z inżynierami i zespołem - chwalił 26-latka szef stajni z Grove, Jost Capito.