Albon: Poprawki spisują się bardzo dobrze

Reprezentant Williamsa ma nadzieję, że w kwalifikacjach powalczy o miejsce w Q2.
02.07.2210:57
Nataniel Piórkowski
363wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alex Albon przekonuje, że zmodyfikowany bolid Williamsa ma duży potencjał, który powinien umożliwić powrót do walki o miejsce w Q2.

Przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii team z Grove wprowadził szereg poprawek do konstrukcji FW44 Albona - wśród nich znalazły się sekcje boczne inspirowane projektem Red Bulla a także nowe wersje skrzydeł, podłogi, osłony silnika, zawieszenia oraz dyfuzora.

W piątek zespoły straciły godzinę pracy na torze z powodu opadów deszczu. Albon podkreśla jednak, że popołudniowe zajęcia okazały się dla Williamsa bardzo owocne.

Było w porządku, ale czułem różnicę. To dość trudne, bo w pierwszym treningu nie spędziliśmy zbyt wiele czasu na torze. Gdy wprowadzasz poprawki, potrzebujesz kilometrów. Dzisiaj nie mieliśmy jednak możliwości skompletowania wysokiego przebiegu.

Pod koniec FP2 mieliśmy także drobny problem, więc nie udało nam się ukończyć zaplanowanego długiego przejazdu. Pokonaliśmy może sześć lub siedem pomiarowych okrążeń, ale za każdym razem, gdy wyjeżdżaliśmy na tor, prezentowaliśmy całkiem konkurencyjne tempo. To naprawdę pozytywne.

Czasem poprawki wymagają wprowadzania znaczących mian w ustawieniach. Chociaż ich potrzebujemy i mamy przed sobą sporo pracy, to jednak wierzymy, że z dnia na dzień uda nam się poprawić osiągi bolidu.

Albon uważa, że dzięki pakietowi poprawek realistycznym celem Williamsa może ponownie stać się walka o miejsce w Q2. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć ustawienia, które zapewnią dobry balans i pozwolą mi naciskać, gdy będę tego potrzebował. Jeśli będę w stanie zbudować pewność siebie za kierownicą, to już samo w sobie będzie dużym osiągnięciem.

Patrząc na naszą sytuację w sposób zerojedynkowy, to oczywiście awans do drugiego bloku czasówki powinien być dla nas oczywistym, ale i rozsądnym celem - podkreślił Taj.