Marko odbędzie rozmowy z Hondą między GP Singapuru a Japonii

Coraz więcej wskazuje na to, że Red Bull odnowi fabryczną współpracę z producentem.
11.09.2210:02
Mateusz Szymkiewicz
583wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że na początku października ma zaplanowane rozmowy z Hondą w sprawie współpracy z Red Bullem po sezonie 2025.

Stajnia z Milton Keynes zerwała wielomiesięczne negocjacje z Porsche, które było gotowe zaangażować się jako udziałowiec oraz producent jednostki napędowej. Uważa się, że przełomowym momentem była oferta złożona przez Hondę, która pozostaje zaangażowana w Red Bulla jako partner technologiczny.

Koncern z Tokio ma rozważać przywrócenie fabrycznego wsparcia od 2026 roku i jak potwierdził Helmut Marko, między Grand Prix Singapuru a Japonii odbędą się w tej sprawie rozmowy. Polecę do Tokio na początku października między wyścigami w Singapurze i na Suzuce. Wszelkie negocjacje z Porsche są już skończone. Mamy za sobą pierwsze testy naszego silnika, więc jesteśmy samowystarczalni.

79-latek odniósł się również do plotek, jakby gorszy stan zdrowia Dietricha Mateschitza wpłynął na fiasko rozmów Red Bulla z Porsche. To nie miało z tym nic wspólnego. Mimo to Mark [syn Dietricha] przyjeżdża dziś na tor Monza - zakończył Marko.