Leclerc: Potrzebujemy perfekcyjnej niedzieli

Zdobywca PP przyznaje, że Ferrari nie ma zbyt wiele danych na temat długich stintów.
01.10.2217:18
Nataniel Piórkowski
415wyświetlenia


Charles Leclerc uważa, że Ferrari potrzebuje perfekcyjnej niedzieli, aby odnieść zwycięstwo w GP Singapuru.

Kierowca Ferrari pokonał Sergio Pereza, zdobywając pole position z przewagą dwóch setnych sekundy. Monakijczyk nie ukrywał, że ze względu na zmieniające się warunki czasówka była bardzo trudną sesją.

Nie było łatwo. Wprost przeciwnie - Q1 i Q2 przejechaliśmy na przejściowych oponach i przed Q3 nie wiedzieliśmy tak naprawdę, co powinniśmy zrobić. W ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na miękkie opony i ryzyko się opłaciło.

Na ostatnim kółku popełniłem błąd, więc pomyślałem sobie, że pewnie przegram walkę o pierwsze pole. Na szczęście mój wcześniejszy czas wystarczył.

Leclerc dodał, że chcąc myśleć o zwycięstwie, Ferrari musi wykazać się perfekcją na wszystkich płaszczyznach - tym bardziej, że treningi nie umożliwiły zebrania kompletu danych.

Wiadomo, że cieszę się z dzisiejszego wyniku, zwłaszcza że w piątek przejechaliśmy bardzo mało okrążeń i nie zebraliśmy zbyt wielu danych. Nie mamy zbyt dużej wiedzy o dłuższych przejazdach. Jeśli jednak zaliczymy perfekcyjny występ, to jestem pewien, że stać nas na zgarnięcie zwycięstwa.