Frederic Vasseur nowym szefem Scuderii Ferrari

Francuz obejmie stanowisko 9 stycznia.
13.12.2209:33
Nataniel Piórkowski
3459wyświetlenia


Ferrari oficjalnie potwierdziło zatrudnienie Frederica Vasseura na stanowisku szefa swojego teamu Formuły 1.

Vasseur zacznie kierować stajnią z Maranello 9 stycznia, przejmując obowiązki, które w ostatnich latach piastował Mattia Binotto.

Dla Francuza będzie to trzecia funkcja kierownicza w Formule 1. Wcześniej, w 2016 roku, był związany z teamem Renault, by następnie - w połowie sezonu 2017 - dołączyć do Saubera.

Jestem zachwycony a zarazem zaszczycony objęciem kierownictwa w Scuderii Ferrari, jako szef zespołu - powiedział Vasseur.

Dla mnie, osoby, która przez całe życie pasjonowała się sportami motorowymi, Ferrari zawsze było szczytem wyścigowego świata.

Nie mogę się już doczekać współpracy z utalentowanym i pełnym pasji teamem w Maranello. Chcemy uhonorować bogatą historię i dziedzictwo Scuderii oraz sprawić, aby nasi Tifosi na całym świecie poczuli dumę - podkreślił.

Dyrektor generalny Ferrari - Benedetto Vigna, dodał: Cieszymy się, mogąc powitać Freda Vasseura w Ferrari, jako szefa naszego zespołu. W całej swej karierze z sukcesami łączył atuty techniczne, jako sprawny inżynier z konsekwentną umiejętnością wydobywania tego, co najlepsze ze swych kierowców i zespołów.

Takie podejście i przywództwo Freda są tym, czego potrzebujemy, aby pchnąć Ferrari naprzód z nową energią.