Team Alfy Romeo potwierdza odejście Vasseura

Ogłoszenie przejścia Francuza do Ferrari wydaje się już tylko formalnością
13.12.2209:20
Nataniel Piórkowski
1152wyświetlenia


Frederic Vasseur ustąpi ze stanowiska szefa teamu Alfy Romeo, otwierając sobie tym samym drogę do przejścia do Ferrari.

Vasseur został zatrudniony w Sauberze w połowie 2017 roku, niedługo po tym, jak ekipa została przejęta przez konsorcjum Finna Rausinga.

Pod przewodnictwem Vasseura zespół przetrwał kryzysowe lata i zagwarantował sobie stabilną przyszłość, nawiązując partnerstwo z Audi, które formalnie zacznie funkcjonować w 2026 roku.

We wtorek Alfa Romeo wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że w styczniu Vasseur zrezygnuje z dotychczasowych obowiązków.

Oczekuje się, że menadżer dołączy wkrótce do Ferrari, gdzie zastąpi Mattię Binotto na stanowisku szefa zespołu Formuły 1.

Przygotowując się do zakończenia mojej przygody z Alfą Romeo, z sentymentem wspominam tych sześć wspólnych lat. Czuję ogromną wdzięczność wobec każdego pracownika zespołu. To oni postawili ten zespół na nogi i wspinali się po drabinie naszego sportu - powiedział Vasseur.

Jestem dumny z pracy, którą razem wykonaliśmy - jako zespół i jako cała firma. Jeszcze większa duma towarzyszy mi, gdy pomyślę o stabilnych fundamentach, które zbudowaliśmy na przyszłość. Najbardziej dumny jestem jednak z ludzi, dzięki którym to wszystko stało się możliwe. O ludziach, którzy z czasem stali się moimi przyjaciółmi.

Ten zespół już zawsze będzie dla mnie miejscem, w którym czuję się jak w domu. Gdziekolwiek poprowadzi mnie los, będę mu kibicował. Wiele się tutaj nauczyłem, jako dyrektor generalny i szef zespołu. Czuję, że każdy dzień przygotowuje mnie na to, co ma nadejść.

Wiem, że Alfa Romeo będzie rosnąć w siłę i nie mogę się doczekać, kiedy ujrzę, jak w ciągu kilku najbliższych lat będzie walczyć na czele stawki - zakończył Francuz.