FIA opublikowała listę startową F1 na sezon 2023

Znamy numery startowe wszystkich kierowców. Silniki Red Bulla zmienią nazwę na Honda RBPT.
15.12.2213:07
Nataniel Piórkowski
2761wyświetlenia


Międzynarodowa Federacja Samochodowa opublikowała listę startową Formuły 1 na sezon 2023.

Z dokumentu dowiadujemy się, iż Nyck de Vries, który w sezonie 2023 będzie bronił barw AlphaTauri, wybrał #21 za swój stały numer startowy.

Ścigając się w Formule E, gdzie w sezonie 2020-2021 zdobył mistrzostwo wspólnie z Mercedesem, Holender używał numeru #17. Został on jednak wycofany z użytku w Formule 1 po tragicznym wypadku Julesa Bianchiego.

Przyszłoroczni debiutanci: Oscar Piastri z McLarena i Logan Sargeant z Williamsa, wybrali odpowiednio numery #81 oraz #2.

W przypadku zespołów jedną nowością jest zmodyfikowana nazwa Haasa, która uwzględnia sponsora tytularnego. W przyszłym roku team z Kannapolis będzie znany jako "MoneyGram Haas F1 Team".

Interesującą zmianę dostrzec można w sekcji jednostek napędowych. Po wycofaniu się Hondy z Formuły 1, Red Bull i AlphaTauri korzystały z silników oznaczonych marką Red Bull Powertrains - dywizji, która przejęła obsługę projektu zespołu napędowego z Sakury.

Ze względu na ponowne zacieśnienie relacji z japońskim producentem, ogłoszone przy okazji weekendu na Suzuce, na przyszłorocznej liście startowej silniki Red Bulla i AlphaTauri figurują pod nazwą "Honda RBPT".