Ferrari pozyskało dwóch kluczowych inżynierów Red Bulla

Jednym z nich ma być szef działu aerodynamicznego - Enrico Balbo.
02.05.2310:21
Nataniel Piórkowski
1048wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari pozyskało dwóch kluczowych inżynierów Red Bulla - donosi Corriere dello Sport.

Według niepotwierdzonych informacji, jednym z techników, który zdecydował się na przyjęcie oferty stajni z Maranello, jest dotychczasowy dyrektor działu aerodynamicznego RBR - Enrico Balbo. Nazwisko drugiego z inżynierów nie jest jeszcze znane.

Przed rozpoczęciem pracy w Ferrari, zarówno Balbo jak i jego kolega z austriackiego teamu, będą zmuszeni udać się na obowiązkowy urlop, którego długość warunkuje kontrakt z Red Bullem.

W artykule Corriere dello Sport możemy przeczytać, że w ciągu ostatnich trzech lat Ferrari udało się nakłonić do współpracy około 30 inżynierów związanych z Red Bullem i Mercedesem.

Sytuacja kadrowa w Scuderii była w ostatnim czasie tematem licznych spekulacji w związku z niespodziewanym odejściem dyrektora do spraw koncepcji bolidu - Davida Sancheza oraz mianowaniem dyrektora wyścigowego - Laurenta Mekiesa, na przyszłego szefa AlphaTauri.

Carlos Sainz, który został zapytany o ostatnie wydarzenia podkreślał, że ma pełne zaufanie do polityki szefa zespołu - Freda Vasseura. Hiszpan dodał, że jest optymistą i zasugerował, że wkrótce zespół może ogłosić znaczące wzmocnienia w departamencie technicznym.

Mam zaufanie względem podejścia Freda do zarządzania zespołem i tego, jak ze wszystkim sobie radzi. Na horyzoncie da się dostrzec pozytywne rzeczy - stwierdził kierowca z Madrytu podczas wyścigowego weekendu w Azerbejdżanie.