Steiner złoży wyjaśnienia przed FIA

Amerykanin zasugerował niedawno, że sędziowaniem w F1 zajmują się laicy.
03.06.2313:54
Nataniel Piórkowski
608wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guenther Steiner został wezwany do złożenia wyjaśnień w sprawie krytyki, jaką skierował w ostatnim czasie pod adresem sędziów GP Monako.

Steiner nie był zadowolony z kary czasowej, jaką otrzymał Nico Hulkenberg za kolizję z Lance'm Strollem, do której doszło na pierwszym okrążeniu wyścigu w Monte Carlo.

W wypowiedzi cytowanej w mediach w mijającym tygodniu, Steiner domagał się od organu zarządzającego większego profesjonalizmu w procesie sędziowania.

W każdym zawodowym sporcie są profesjonaliści, którzy są sędziami i zajmują się tego typu kwestiami - stwierdził.

Formuła 1 to jeden z największych sportów na świecie a o losach ludzi, którzy inwestują miliony w swe kariery, cały czas decydują laicy. W dodatku zawsze toczymy tą samą dyskusję, która obraca się wokół tematu braku konsekwentności.

Myślę, że musimy coś z tym zrobić. Sądzę, że nadszedł właściwy czas. Tak naprawdę cały czas o tym rozmawiamy a nic się nie zmienia.

FIA zakwestionowała komentarz Steinera i wezwała go do złożenia wyjaśnień przed kwalifikacjami w Barcelonie.

Szef Haasa jest podejrzewany o możliwe naruszenie zapisów Międzynarodowego Kodeksu Sportowego, które odnoszą się do zachowań i słów mogących naruszyć dobre imię FIA, jej wartości oraz uczestników mistrzostw.