Perez dopuszcza możliwość utraty miejsca w Red Bullu po 2024 roku

Kierowca zapewnia jednak, że chce osiągnąć jak największe sukcesy z austriacką ekipą.
06.09.2310:43
Nataniel Piórkowski
725wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznał, że powoli zaczyna myśleć o alternatywach na wypadek utraty wyścigowego fotela w Red Bullu po sezonie 2024.

Sezon 2023 jest dla Pereza trzecim rokiem startów dla teamu z Milton Keynes. Pomimo kilku przebłysków Meksykanin pozostaje jednak w cieniu zespołowego kolegi - Maxa Verstappena, który absolutnie zdominował obecną kampanię i pewnie zmierza po trzeci tytuł mistrzowski.

Słabe występy Pereza w pierwszej połowie obecnego czempionatu doprowadziły do powstania plotek na temat jego nieuchronnego rozstania z Red Bullem. Szef teamu - Christian Horner, zapewnił jednak, że zamierza honorować kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2024.

W rozmowie z DAZN Espana, Perez przyznał, że w przyszłym roku spotka się z władzami Red Bulla, aby omówić swoją przyszłość. Dopuszcza jednak ewentualność odejścia z zespołu.

Każdego sezonu uczysz się nowych rzeczy i właśnie dlatego tak bardzo lubię ten sport. Cały czas się uczysz. Jestem zdania, że najważniejszą rzeczą jest wyciąganie wniosków z własnych błędów.

W kontekście obecnego sezonu ważne jest dla mnie to, aby kolejne wyścigi pojechać w środowisku, w którym będę czuł, że jestem w stanie wnieść swój wkład.

Jeśli nie będzie tu wolnego miejsca na 2025 rok, to będziemy musieli poszukać alternatyw. Teraz skupiam się na byciu tu, gdzie jestem, wygraniu jak największej liczby wyścigów i dalszym zdobywaniu mistrzostw wspólnie z Red Bullem.

Mam umowę do końca przyszłego roku. Na pewnym etapie nadchodzącego sezonu usiądziemy i porozmawiamy o mojej przyszłości.