Lawson chce przeanalizować swoją pomyłkę ze sprintu w Katarze

Nowozelandczyk nie ukrywa, że "nie może sobie pozwolić na takie błędy".
08.10.2315:06
Maciej Wróbel
317wyświetlenia
Embed from Getty Images

Liam Lawson przyznał, że zamierza przyjrzeć się swojemu błędowi z pierwszego okrążenia sobotniego sprintu w Katarze po tym, jak zwróci fotel wyścigowy w AlphaTauri powracającemu do zdrowia Danielowi Ricciardo.

Nowozelandczyk stracił panowanie nad swoim bolidem już w drugim zakręcie sprintu, po czym wypadł z toru i nie wydostał się już ze żwirowej pułapki, kończąc udział w sobotnich zmaganiach już na pierwszym kółku.

21-latek nie ukrywa, że popełnił błąd, na który nie mógł sobie pozwolić i z pewnością dokona jego analizy po tym, jak odda miejsce Danielowi Ricciardo. Nie mogę tak tego zostawić, ponieważ nie mam czasu na popełnianie tego typu błędów - stwierdził Lawson.

Oczywiście mój obecny okres startów w F1 jest bardzo krótki, więc ważne dla mnie jest to, aby wyciągnąć jak najwięcej z każdej sesji. Zdecydowanie nie mogę sobie pozwolić na popełnianie błędów takich, jak ten.

To było naprawdę słabe, ale warunki dla każdego były takie same. Oczywiscie to duży błąd z mojej strony i jest mi bardzo przykro z powodu zespołu. To mnie naprawdę zaskoczyło. Zakręt pierwszy przebiegł dobrze, zyskałem kilka pozycji.

Potem, w drugim zakręcie, zobaczyłem, że wiele samochodów się ślizga, jednak ja wchodziłem już w zakręt z ustaloną prędkością i po prostu straciłem kontrolę. Duży błąd.

Coraz więcej wskazuje na to, że bieżący weekend wyścigowy będzie dla Lawsona ostatnim w F1 w sezonie 2023. Na zaplanowany na 22 października wyścig w Austin powrócić ma Daniel Ricciardo, który będzie też kontynuował starty w AlphaTauri w kolejnym sezonie. Lawson powróci natomiast do roli kierowcy rezerwowego Red Bulla i AlphaTauri, którą pełnić będzie też w sezonie 2024.

Nie oznacza to jednak końca ścigania dla Nowozelandczyka w tym roku - Lawson jest bowiem wiceliderem klasyfikacji japońskiej Super Formuły, w której przed decydującą, podwójną rundą na Suzuce traci osiem oczek do liderującego Ritomo Miyaty. Zmagania na torze Suzuka odbędą się w dniach 27-29 października.