Perez: To było maksimum tego, co mogliśmy dziś osiągnąć

Meksykanin przyznaje, że nie był do końca zadowolony z wrażeń z jazdy.
02.03.2418:34
Maciej Wróbel
762wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez zdradził, że podczas dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu zmagał się z licznymi problemami ze swoim RB20.

Aktualny wicemistrz świata zapewnił Red Bullowi dublet w otwierającym sezon GP Bahrajnu zajmując drugie miejsce, co jest jego najlepszym rezultatem od ubiegłorocznego Grand Prix Włoch. Do zwycięzcy, Maksa Verstappena, Perez stracił jednak ponad dwadzieścia sekund.

Także przewaga Pereza nad trzecim Sainzem nie była zbyt duża i wyniosła mniej niż trzy sekundy. Sam zainteresowany przyznaje, że podczas wyścigu miał pewne problemy ze swoim samochodem. Myślę, że jest to maksimum tego, co mogliśmy dziś osiągnąć - powiedział 34-latek.

Był to dość trudny wyścig pod kątem zarządzania oponami. Myślę, że możemy wyciągnąć dużo istotnej dla mistrzostw nauki z dzisiejszego wyścigu. Koniec końców, uważam, że jest to i tak świetny sposób na rozpoczęcie sezonu.

Było dziś dużo ślizgania się po torze, a jego ilość różniła się w zależności od mieszanki, z jakiej korzystaliśmy. Mieliśmy też pewne problemy z hamowaniem silnikiem i ogólnymi wrażeniami z jazdy, co nie jest łatwe biorąc pod uwagę wiele miejsc, w których jeździ się tutaj z niską prędkością.

Na pewno przeanalizujemy to tej nocy i wyciągniemy wnioski przed wyścigiem w Dżuddzie - dodał Perez.