Horner: Wynik z Bahrajnu to dowód ciężkiej pracy Red Bulla

Brytyjczyk podkreślił, że będzie kierował pracami zespołu w Arabii Saudyjskiej.
02.03.2418:46
Nataniel Piórkowski
988wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner jest przekonany, iż pozostanie na stanowisku szefa Red Bull Racing.

Sprawa Hornera była jednym z dominujących tematów weekendu w Bahrajnie.

W środę Red Bull ogłosił, iż wewnętrzne dochodzenie nie ujawniło przypadków niestosownego zachowania wobec jednej z pracownic. W czwartek do mediów trafiły jednak domniemane materiały ze śledztwa.

Max Verstappen udowodnił, że zawirowania wokół Hornera nie mają wpływu na pracę zespołu i w sobotę wygrał inauguracyjny wyścig sezonu.

Komentując pierwszy sukces w 2024 roku, Horner stwierdził: Idealny start i dominacja w wyścigu. Muszę podziękować wszystkim pracownikom w Milton Keynes, którzy poświęcili tak wiele wysiłku, by stworzyć kolejny doskonały bolid.

To dowód ciężkiej pracy, toczącej się za kulisami. Za nami świetny występ. Zdobyliśmy dublet i maksymalną liczbę punktów.

Dopytywany o to, czy Red Bull Racing jest zjednoczony zarówno na torze, jak i poza nim, Horner odparł: Zdecydowanie tak. Jesteśmy bardzo silnym zespołem, mamy olbrzymie wsparcie, wspaniałych partnerów i świetnych udziałowców. Tego typu rezultatów nie da się osiągać, nie będąc zjednoczonymi.

Pytany wprost o to, czy będzie kierował pracami teamu w Arabii Saudyjskiej, Brytyjczyk stwierdził: Oczywiście. W przeciwnym wypadku nie byłoby mnie tutaj.