Verstappen: Moje okrążenie nie było perfekcyjne

Perez przyznaje z kolei, że nie jest w stu procentach zadowolony z tema RBR na długich stintach.
06.04.2410:09
Nataniel Piórkowski
280wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że jego najlepsze okrążenie w Q3 nie było perfekcyjne.

Holender zdobył pole position do GP Japonii z przewagą zaledwie jednej dziesiątej sekundy nad partnerem z Red Bulla - Sergio Perezem. Jest to najmniejsza różnica w walce o pierwsze pole startowe w tym sezonie.

Pod koniec było blisko. Ten tor jest wyzwaniem dla opon. Nawierzchnia ma naprawdę agresywną strukturę. Gdy chcesz naciskać do granic możliwości, nie zawsze się to udaje - tłumaczył trzykrotny mistrz świata.

Sądzę jednak, że najważniejsze jest to, że zdobyliśmy pole position. Wiadomo, że chcesz, aby każde twoje okrążenie było perfekcyjne, ale na takim torze jak ten, nie zawsze jest to możliwe. Generalnie za nami udany dzień. Mamy dobrą pozycję wyjściową przed wyścigiem. Liczy się tylko niedziela.

Perez potwierdził, że kontrolowanie pracy ogumienia było w sobotę sporym wyzwaniem. Dzisiaj stoczyliśmy z Maxem naprawdę wyrównany pojedynek.

Wydawało mi się, że przejechałem dobre okrążenie. Nie było łatwo, zwłaszcza pod koniec. Z łatwością można było stracić kilka dziesiątych w ostatniej szykanie. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, ale niestety to nie wystarczyło.

Mimo pewnego zdobycia pierwszego rzędu, Perez nie spodziewa się, by w wyścigu Red Bull zaprezentował dominującą dyspozycję, budując pokaźną przewagę nad konkurentami.

Jesteśmy w dobrej sytuacji, ale dzisiaj w treningu nasze tempo na dłuższych przejazdach nie było tak mocne, jak byśmy tego chcieli. Mimo tego zachowujemy optymizm i mamy nadzieję, że jutro zaprezentujemy konkurencyjną formę.