Steiner odradza Alpine angaż Schumachera na sezon 2025

"Potrzebują najlepszego dostępnego kierowcy. Na ten moment to nie jest on".
04.06.2418:51
Mateusz Szymkiewicz
1927wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner odradził ekipie Alpine zatrudnienie Micka Schumachera na sezon 2025.

Stajnia z Enstone na początku tygodnia ogłosiła, że z końcem roku rozstanie się z Estebanem Oconem. Wśród kandydatów do kokpitu Francuza przewija się nazwisko Schumachera, który od dwóch lat pełni funkcję rezerwowego zawodnika Mercedesa, a ten sezon spędza również w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z Alpine.

Niemiec ma za sobą starty w Formule 1 z Haasem, z którego odszedł w cieniu konfliktu z ówczesnym szefem - Guntherem Steinerem. Włoch pytany w podcaście Red Flags o kandydaturę Schumachera do Alpine, odparł: Potrzebują najlepszego dostępnego kierowcy. Na ten moment to nie jest on [Mick Schumacher]. Wydaje mi się, że już teraz można dostrzec osoby, które udowadniają, iż są bardzo dobre. Poza tym jako fabryczny zespół musisz dążyć do tego, by efekty twoich starań były jak najlepsze.

Steiner został również zapytany o swoją perspektywę na aktualny duet Alpine, który zderzył się na pierwszym okrążeniu wyścigu w Monako. Myśli się o takich rzeczach, ponieważ nie chcesz, by one się wydarzyły. Jako partnerzy z zespołu nie musicie być najlepszymi przyjaciółmi, nie musicie wspólnie wychodzić na kolację, ale musicie się szanować. Koniec końców życie polega na szacunku do drugiej osoby. Jeżeli jednak nie chcesz z kimś tworzyć zespołu, to po prostu powinieneś odejść.

Od zawsze powtarzam, że czując się źle w danym środowisku, decyduję się iść w drugą stronę. Nie zamierzam walczyć za wszelką cenę z kimś, kto mi nie odpowiada i jest w zespole. Każdy zna historię, która stoi za tym duetem [Gasly'm i Oconem], a nawet ich rodzinami, więc powinni być trzymani z dala od siebie. To nie może funkcjonować na zasadzie: «Świetnie, że zostaniemy partnerami w jednym zespole, walczyliśmy ze sobą przez dwadzieścia lat, ale teraz już będzie w porządku».