Kolles gotowy płacić trzeciemu kierowcy za pomoc w rozwoju HRT

Zatrudnienie doświadczonego kierowcy pozwoliłoby również lepiej ocenić osiągi debiutantów
09.04.1019:40
Mariusz Karolak
2927wyświetlenia

Szef HRT - Colin Kolles przyznał, że rozważa zatrudnienie doświadczonego kierowcy, który występowałby w piątkowych treningach i pomógł hiszpańskiej ekipie wykonać krok naprzód.

W zeszłym miesiącu pojawiła się informacja, że Christian Klien i Giancarlo Fisichella są głównymi kandydatami do objęcia funkcji trzeciego kierowcy, który miałby jeździć w piątki w tym zespole. Sugerowano wówczas, że przy debiutantach Bruno Sennie i Karunie Chandhoku, którzy wnieśli pieniądze od sponsorów, Kolles jest skłonny płacić doświadczonemu kierowcy, aby pomógł on w rozwoju bolidu Dallary.

HRT F110 jest obecnie najwolniejszym samochodem spośród trzech zespołów F1 w tym roku, wliczając w to Lotusa i Virgin. Hiszpański zespół nie uczestniczył w żadnym z testów przed rozpoczęciem sezonu. Kolles powiedział niemieckiemu Auto Bild Motorsport, że zatrudnienie doświadczonego kierowcy, żeby jeździł samochodem w piątki, pozwoliłoby również lepiej ocenić osiągi Senny i Chandhoka.

Będziemy zatem wkrótce korzystali z usług doświadczonego kierowcy w piątki, aby mieć porównanie - oświadczył urodzony w Rumunii Kolles. Uważa on, że takie posunięcie pozwoli szybciej rozwinąć się zespołowi. To brzmi niedorzecznie, ale chcemy być najlepszym wśród nowych zespołów. Ściągnąłem już Geoffa Willisa, który powinien uczynić z nas prawdziwego konstruktora. Wynajmiemy tunel powietrzny i sami zaczniemy rozwijać samochód, wtedy zejdziemy z prezentowanego obecnie poziomu GP2.

Źródło: Motorsport.com

OSTATNIE POKREWNE TEMATY