Jakes zastąpi Parente w Abu Zabi w GP2

Infekcja ucha wyeliminowała Portugalczyka z ostatniej rundy tegorocznego sezonu GP2
11.11.1023:13
Bartosz Pyciarz
2273wyświetlenia

James Jakes zadebiutuje w serii GP2 podczas kończącej sezon rundy w Abu Zabi. Brytyjczyk zastąpi w zespole Coloni - Alvaro Parente. Portugalczyk, który w czterech tegorocznych startach w barwach włoskiego zespołu dwukrotnie stanął na podium, nie wyjechał do Abu Zabi.

Powodem nieobecności zwycięzcy dwóch wyścigów w GP2 jest infekcja ucha, która nie pozwoliła mu wsiąść na pokład samolotu lecącego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W związku z tym w trybie dość pilnym Coloni zatrudniło Jakesa, który do tej pory jeździł tylko w GP3, a także GP2 Asia Series w zespole Super Nova, z którym udało mu się dwukrotnie stanąć na podium.

Kolejnym pechowcem jest Christian Vietoris. Niemiec reprezentujący barwy Racing Engineering, doznał zapalenia wyrostka robaczkowego i dzisiaj wieczorem przeszedł zabieg jego usunięcia. Zespół nie potwierdził jeszcze kto zastąpi Niemca w ostatnim wyścigu, lecz bardzo możliwy jest scenariusz z zatrudnieniem Ho Pin Tunga. Chińczyk został zastąpiony w zespole DAMS przez Romaina Grosjeana i teraz jest bez zespołu. Wszyscy trzej kierowcy są kierowcami grupy Gravity.

Ostateczna decyzja w sprawie zastępstwa dla Vietorisa zostanie jednak ogłoszona jutro rano, przed treningiem serii.

Poniżej zamieszczamy ostateczną listę startową przed rozpoczynającym się jutro weekendem w Abu Zabi.

^lista startowa,5,2010,bez nieaktywnych
Źródło: italiaracing.net

KOMENTARZE

4
mbg
12.11.2010 10:33
Oczywiście że chodzi o pieniądze dlatego napisałem że Coloni i Trident do utylizacji bo u nich pieniądze to najwyższe wartości. Mając Parente mogli by powalczyć o sponsorów za zajęcie lepszego miejsca w generalce. Uważam że najlepiej jest szukać sponsorów z zewnątrz. Co z tego że mają zaplecze jak dobierają kierowców nie adekwatnych do możliwości ekipy. Jakes pare razy w karierze błysną.
Kamikadze2000
12.11.2010 10:13
@mbg - tu chodzi tylko o kasę. W końcu Parente to kierowca będący w stanie walczyć nawet o majstra, w dobrym zespole! Co do Jakesa, nie jestem do niego przekonany. Z pewnością nie dorównuje umiejętnościom Portugalczykowi i czy w ogóle jest kierowcą na miarę czołówki GP2. Wątpię.... ;/
renegade
12.11.2010 09:35
Coloni to topowa ekipa z porzadnymi technikami, baza. A to, ze Parente nie pojedzie! Zapewne nie zaplacil i nie pojedzie. Nalezy pamietac, ze w tych rozgrywkach zespoly nie maja zbyt wielu sponsorow.
mbg
12.11.2010 08:42
w końcówce sezonu sporo zmian. Zobaczymy co pokaże Jakes w Main Series. Czyżby Coloni robiło klasyczną zagrywkę w stylu HRT. Czy aby na pewno nieobecność Parente to infekcja ucha. :) Coloni i Trident do utylizacji. Dawać Manor i Meritus.