Trzeci dzień testów Minardi na torze Vallelunga
Tym razem Katherine Legge zaprezentowała się już z jak najlepszej strony
23.11.0520:46
1359wyświetlenia

Drugie podejście Katherine Legge do testów za kierownicą bolidu Formuły 1 okazało się znacznie bardziej udane, bowiem w środę Brytyjka przejechała już bez większych problemów 27 okrążeń. W dodatku do najszybszego w tym tygodniu na torze Vallelunga Juana Caceresa straciła niespełna 0.2 sekundy, co jak na kobietę z pewnością nie jest złym osiągnięciem.
Początkowo tor był jeszcze mokry, tak więc Legge musiała najpierw zadowolić się jazdą na przejściowych oponach. Kiedy jednak warunki uległy poprawie, inżynier zespołu Minardi opiekujący się 25-letnią Brytyjką nakazał założenie zwykłych opon rowkowanych i wówczas popisała się ona serią szybkich, równych okrążeń, uzyskując najlepszy czas 1:21.176.
Katherine Legge:

"Jeśli chodzi o testy, spodziewałam się czegoś nieoczekiwanego i to właśnie otrzymałam. Dzisiaj było z pewnością znacznie łatwiej niż wczoraj, głównie dlatego, że zostałam pozostawiona samej sobie i mogłam skupić się na tym, co miałam do zrobienia. Wykonałam najlepszą pracę jaką tylko mogłam i mając na uwadze moje niewielkie doświadczenie, jestem bardzo zadowolona z uzyskanego rezultatu. Problem polega na tym, że teraz z utęsknieniem będę wyczekiwała powrotu za kierownicę bolidu F1!"
Oprócz Legge w dzisiejszych testach uczestniczyli także Caceres i oficjalny kierowca testowy Minardi, Chanoch Nissany. Izraelczyk od poniedziałku poprawił się aż o blisko pięć sekund, a więc jego strata do najszybszego kierowcy wyniosła tym razem niewiele ponad trzy i pół sekundy. Jutro ostatni dzień testów włoskiej stajni pod nazwą Minardi, który będzie jednocześnie pożegnaniem z dotychczasowym szefem, Paulem Stoddartem.
Zdjęcia z dzisiejszych testów można znaleźć tutaj.
Kierowca | Narodowość | Konstruktor | Op. | Czas okr. | Okr. | |
---|---|---|---|---|---|---|
Czasy uzyskane w środę na torze Vallelunga | ||||||
Juan Caceres | Urugwaj | Minardi Cosworth | bri | 1:21.019 | 10 | |
1 | Katherine Legge | Wielka Brytania | Minardi Cosworth | bri | 1:21.176 | 27 |
1 | Chanoch Nissany | Izrael | Minardi Cosworth | bri | 1:24.650 | 50 |
KOMENTARZE