Aktualny Mistrz Polski wygrał Rajd Wisły
26.05.1320:01
Hubert Kloc
797wyświetlenia

Kajetan Kajetanowicz prowadzący Subaru Imprezę R4 zwyciężył w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zawodnik z Ustronia wygrał 11 z 15 odcinków specjalnych Rajdu Wisły i było to dla niego trzecie z rzędu zwycięstwo w RSMP.

Na drugim stopniu podium finiszował Maciej Rzeźnik, jego strata wyniosła 2 minuty 56 sekund. Na trzeciej pozycji dojechał Tomasz Kuchar, który gonił Rzeźnika przez cały drugi dzień. Ostatecznie przegrał z rzeszowianinem o 4 sekund. Tuż za podium znalazł się Maciej Oleksowicz, jego strata do Kuchara wyniosła 27 sekund. Piąty w generalce i pierwszy w grupie N finiszował Tomasz Czopik. 6 miejsce w klas. generalnej i pierwsze w "ośce" przypadło Janowi Chmielewskiemu.

W klasyfikacji II etapu zwyciężył Kajtanowicz, przed Chuchałą i Oleksowiczem.

Kolejną eliminacją RSMP będzie Rajd Karkonoski.