Kuba Giermaziak najszybszy w treningu Porsche Supercup

Polak udanie rozpoczął walkę o mistrzostwo serii
31.10.1423:46
Łukasz Godula
2753wyświetlenia

Kuba Giermaziak był dzisiaj najszybszy w treningu Porsche Supercup na torze Circuit of the Americas w Austin. Polak wyprzedził drugiego Michaela Ammermullera o zaledwie 0,029 sekundy. Główny rywal Polaka w walce o mistrzostwo, Earl Bamber wykręcił dzisiaj piąty czas, o 0,287 gorszy od kierowcy Verva Racing Team.

Najbardziej dogodne warunki panowały dzisiaj na początku treningu i to wtedy niemal cała stawka ustanowiła swoje najlepsze czasy. Jedynie Ben Barker wyłamał się z tej reguły i minimalnie poprawił się podczas późniejszego przejazdu. Drugi z Polaków, Robert Lukas ukończył dzisiejszą sesję na dziesiątej pozycji ze stratą 0,725 sekundy do Giermaziaka.

Gorące warunki panujące w Teksasie nie ułatwiły życia kierowcom, przez co popełniali sporo błędów. Zwiastuje to bardzo zacięte wyścigi, które odbędą się jutro o 22:00 oraz w niedzielę o 18:30. Tymczasem o kolejności w wyścigach zadecydują dwa najlepsze okrążenia w kwalifikacjach, które kolejno zadecydują o pozycjach w pierwszych i drugich zawodach.

Pełne wyniki treningu