Nasr: Sauber musi teraz zareagować

Stajnia z Hinwil po rundzie w Austrii spadła na ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów
04.07.1611:04
Mateusz Szymkiewicz
927wyświetlenia


Felipe Nasr wzywa ekipę Sauber do reakcji po wczorajszym Grand Prix Austrii.

Podczas zmagań na Red Bull Ringu jeden punkt za dziesiąte miejsce wywalczył reprezentant Manora - Pascal Wehrlein, co oznacza, że na ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów z zerowym dorobkiem spadł Sauber. Sytuacja ta jest o tyle niekomfortowa dla szwajcarskiej ekipy, iż Bernie Ecclestone przyznaje nagrody finansowe tylko zespołom z pierwszej dziesiątki, a Sauber jest aktualnie na jedenastym miejscu.

Jak przyznał kierowca stajni z Hinwil, Felipe Nasr, w tej sytuacji potrzebna jest natychmiastowa reakcja i wprowadzenie pierwszych w tym sezonie poprawek do modelu C35, by wreszcie była możliwa walka o punktowane pozycje. Dla nas oznacza to tyle, że cały zespół musi zareagować, czyli musi rozpocząć rozwój bolidu. To najwyższy czas, by wprowadzić poprawki, które będą gotowe po rundzie na Silverstone - powiedział 23-latek w rozmowie z UOL Esporte.

Szefowa Saubera - Monisha Kaltenborn, jest przekonana, że bolid jej ekipy będzie prezentował o wiele lepsze osiągi podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii dzięki wprowadzeniu poprawionej jednostki napędowej Ferrari. Na tym torze, na którym główną rolę odgrywa silnik, zamierzamy wycisnąć z naszego bolidu wszystko. Na następny wyścig otrzymamy poprawki do jednostki i zrobimy wszystko, by wykonać jak największy krok naprzód - powiedziała Austriaczka.

KOMENTARZE

1
Yurek
04.07.2016 10:07
Taa jasne, co wyścig ma być lepiej, niespotykane poprawki, a ostatecznie okazuje się, że Lotus E22 to przy C35 był majstersztyk.