Sauber rozpoczyna wprowadzanie poprawek do bolidu C35

Felipe Nasr ma nadzieję, że do końca sezonu zespołowi uda się zdobyć kilka punktów.
22.07.1609:40
Nataniel Piórkowski
614wyświetlenia


Felipe Nasr potwierdził, że po wyjaśnieniu kwestii związanej z przejęciem Saubera przez Longbow Finance, zespół może rozpocząć stopniowe wprowadzanie poprawek do bolidu C35.

Szwajcarski team, który w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi problemami finansowymi, ogłosił w środę, że jego nowym właścicielem została grupa inwestycyjna Longbow Finance.

Nasr zdradził, że po zapewnieniu stabilnego finansowania, Sauber może przystąpić do stopniowego wprowadzania do bolidu przygotowywanych od dłuższego czasu poprawek.

W piątek będziemy kontynuować ocenianie nowego tylnego skrzydła. Jeśli będzie pracowało jak należy i przyniesie nam korzyści, pozostanie w obu bolidach przez resztę weekendu. Jak mówiłem już wcześniej, mamy w planach wiele poprawek, ale brakowało zielonego światła, by wprowadzać je do samochodów. Teraz się to zmienia. Proces ten zajmie trochę czasu, nie możemy skorzystać ze wszystkich udoskonaleń naraz. Przed nami wciąż jedenaście wyścigów - tłumaczył.

Jeśli będziemy poprawiać osiągi, to jestem przekonany, że do końca roku poczujemy znaczącą różnicę. Mam nadzieję, że wystarczy nam czasu na zdobycie kilku punktów - podkreślił.

Nasr potwierdził, że zmiana właściciela zespołu musi być traktowana jako pozytywne rozstrzygnięcie. To dobra wiadomość dla zespołu, praktycznie dla wszystkich. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania zajęło nam trochę czasu. Przynajmniej daje nam ono nową perspektywę, tak w krótko jak i długoterminowej perspektywie. Póki co można mówić o pozytywnych nastrojach.

Brazylijczyk ujawnił, że w ostatnich miesiącach martwił się przyszłością stajni z Hinwil. Zawsze pojawiają się jakieś plotki. Nigdy nie znałem całościowego obrazu sytuacji zespołu, ale dostrzegałem, że dręczą go problemy. Dla wszystkich, włączając w to mnie, dla mechaników, personelu, ostatnie porozumienie daje bezpieczeństwo, zapewnia stabilność w pracy. Jestem przekonany, że czekają nas lepsze dni i nie mogę się ich już doczekać. Wiem, że z zasobami jakimi dysponujemy, możemy prowadzić efektywny rozwój bolidu, czynić go coraz bardziej konkurencyjnym.