Green: Mercedes, Ferrari i Red Bull będą mieli dużą przewagę z testów z Pirelli

Dyrektor techniczny Force India stwierdził, iż ekipy będą zbierały dane na własny użytek
12.08.1610:44
Mateusz Szymkiewicz
1424wyświetlenia


Dyrektor techniczny Force India - Andrew Green, uważa, że ekipy testujące przyszłoroczne opony Pirelli będą o wiele lepiej przygotowane do sezonu 2017.

Zespoły Mercedes, Ferrari i Red Bull biorą udział w testach nowego, szerszego ogumienia szykowanego z myślą o przyszłorocznych mistrzostwach. Cała trójka wykorzystuje do testów swoje zeszłoroczne bolidy ze zmodyfikowanym pakietem aerodynamicznym, który ma generować zbliżony docisk do tego, jaki ma być docelowo od sezonu 2017.

Pirelli jednak zapewnia, iż Mercedes, Ferrari oraz Red Bull nie będą mieli przewagi z powodu brania udziału w testach na torze, ponieważ wszystkie dane zostaną udostępnione pozostałym zespołom. Andrew Green z Force India jest jednak zdania, iż cała trójka będzie zbierała własne dane dotyczące między innymi aerodynamiki, na czym wyraźnie skorzystają przed startem nowego sezonu.

Te trzy zespoły zbudowały bolidy testowe dla Pirelli, dzięki czemu będą mieli dużą przewagę - powiedział Brytyjczyk w rozmowie z Auto Motor und Sport. Reszta będzie miała pierwszy kontakt ze zmianami na początku przyszłego roku, natomiast Mercedes, Ferrari i Red Bull mają już teraz. Otrzymamy pewne dane. Mimo to zespoły wygenerują własne informacje, które nie będą miały nic wspólnego z oponami. Mam na myśli na przykład aerodynamikę. Gdybyśmy mieli dwa miliony dolarów [na budowę bolidu testowego], to również zdecydowalibyśmy się dołączyć. Myśleliśmy o tym, lecz w tych ramach czasowych było to dla nas po prostu niemożliwe do wykonania w trakcie sezonu.

KOMENTARZE

1
baron
12.08.2016 10:21
Tutaj jest obszerniejszy wywiad z Greenem na temat zmian, które nastąpią w przyszłym roku. Niestety, po niemiecku. http://www.auto-motor-und-sport.de/formel-1/f1-autos-2017-was-aendert-sich-im-detail-11511039.html