Nasr: Priorytetem Saubera są przygotowania do sezonu 2017

Brazylijczyk nie przywiązuje większej wagi do walki o pozycję w tegorocznych mistrzostwach.
17.08.1614:17
Nataniel Piórkowski
681wyświetlenia


Zdaniem Felipe Nasra wyprzedzenie przez Saubera Manora w klasyfikacji konstruktorów nie powinno być traktowane jako priorytet, szczególnie w kontekście przygotowań do sezonu 2017.

Zarówno Nasr jak i jego zespołowy partner - Marcus Ericsson, nie zdobyli w tym sezonie ani jednego punktu. Sztuka ta udała się Manorowi, który dzięki dziesiątemu miejscu zajętemu przez Pascala Wehrleina w Grand Prix Austrii wyprzedza szwajcarską stajnię w tabeli konstruktorów. Nasr przekonuje jednak, że priorytetem dla jego stajni są obecnie przygotowania do kolejnej kampanii.

Chociaż przygotowujemy pakiet poprawek na Spa, sporo uwagi poświęcamy już także bolidowi na nadchodzący sezon. To rozsądna taktyka, biorąc pod uwagę położenie, w jakim się znajdujemy - potwierdził. Przed nami nadal wiele wyścigów, w trakcie których możemy postarać się o zdobycie punktu. Jeśli uda nam się sprawić, że bolid będzie odpowiednio pracował, to wspaniale.

Zapytany przez portal motorsport.com o to, jak duże znaczenie ma dla Saubera wyprzedzenie Manora w klasyfikacji konstruktorów, Brazylijczyk odrzekł: Nie uważam, by było to szczególnie istotne. Nie oznacza to wcale, że się poddaję - chcemy zdobyć punkty. Damy z siebie wszystko.

Zdaniem Nasra dwa wyścigi, jakie odbędą się bezpośrednio po zakończeniu letniej przerwy na Spa i Monzy, będą dla Saubera najlepszą szansą na finisz w czołowej dziesiątce. Mamy Spa, Monzę... Wiadomo - jeśli pakiet będzie pracował tak, jak należy, to możemy się znaleźć w dużo korzystniejszej sytuacji, zyskać przewagę i zdobywać punkty na każdym obiekcie. Jeśli jednak chodzi o tor, na którym nie potrzebujemy tak dużego docisku, to rzeczywiście mógłbym wskazać na Monzę.