Nasr: Sauber potrzebuje szczęścia, by powalczyć o punktowane lokaty

Szwajacarska ekipa przygotowała na GP Japonii drobne poprawki do konstrukcji C35.
04.10.1611:16
Nataniel Piórkowski
1237wyświetlenia


Felipe Nasr przyznaje, że Sauber potrzebuje szczęścia lub działającej na jego korzyść neutralizacji, by zapewnić sobie pierwszy w tym sezonie finisz w punktowanej dziesiątce.

Szwajcarska stajnia jest jedyną, która w tym sezonie nie zdobyła ani jednego "oczka" za finisz w TOP10. Dzięki jednemu punktowi, wywalczonemu podczas Grand Prix Austrii przez Pascala Wehrleina, dziesiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów zajmuje obecnie Manor Racing.

Sauber ma przed sobą pięć wyścigów, by zapewnić sobie finisz w czołowej dziesiątce i uniknąć sytuacji, w której drugi sezon w ciągu trzech ostatnich lat nie zdobędzie żadnych punktów. Nasr otwarcie przyznaje jednak, że bolid C35 nie odznacza się obecnie tempem, pozwalającym na walkę z zespołami ze środka stawki.

Mamy drobne poprawi przygotowane na weekend w Japonii. Liczymy, że pozytywnie wpłyną one na nasze miejsce w układzie sił. Potrzebujemy tylko trochę szczęścia, neutralizacji, która pomoże nam dostać się do czołowej dziesiątki. Nie ulega wątpliwości, że na naszą korzyść muszą zagrać czynniki zewnętrzne. Niestety ani ja, ani Marcus nie sądzimy, byśmy na ten moment dysponowali tempem, jakie pozwalałoby nam na walkę o punkty - powiedział Nasr przed startem wyścigowego weekendu na Suzuce.

KOMENTARZE

4
enstone
04.10.2016 07:28
@Yurek "jeśli jest" to firma, która kupiła Saubera z myślą o zarobku na zespole, gdy sytuacja będzie taka jak w tym sezonie = brak wyników i totalne dno to bez żadnych sentymentów pozbędą się tego balastu i możliwe, że Sauber skończy definitywnie z F1.
Yurek
04.10.2016 06:00
Jeśli Longbow jest poważnym graczem, to akurat pani prawnik spełniła swoje zadanie bardzo dobrze.
enstone
04.10.2016 12:22
@FM WMR Skoro Pani prawnik dalej będzie szefowała w tej ekipie to takie artykuły będą często publikowane ....
FM WMR
04.10.2016 10:04
To naprawdę smutne,żeby zespół z taką historią liczył tylko na nieszczęście rywali.Nawet Manor,który był z góry skreślony ma lepsze nastawienie na mistrzostwa niż oni.Szkoda tylko kierowców,bo nie mają zbyt wielu szans na pokazanie się z jak najlepszej strony.