Perez: Wyprzedzanie w sezonie 2017 może stać się trudniejsze

Meksykanin obawia się, iż przeprowadzone zmiany przyniosą inny efekt niż oczekiwany
03.11.1614:55
Mateusz Szymkiewicz
1257wyświetlenia


Sergio Perez obawia się, że zmiany w regulaminie przeprowadzone przed sezonem 2017 obniżą atrakcyjność Formuły 1, poprzez mniejszą liczbę manewrów wyprzedzania.

W przyszłym roku bolidy będą dysponowały szerszymi oponami oraz zdecydowanie bardziej rozbudowanymi pakietami aerodynamicznymi, co ma pozwolić na zysk na okrążeniu na poziomie pięciu sekund. Zmiany te są podyktowane chęcią poprawienia widowiska, lecz w środowisku F1 pojawiają się wątpliwości, czy wprowadzone modyfikacje są krokiem we właściwym kierunku.

W przyszłym roku będziemy musieli zaadaptować się do nowej generacji bolidów - powiedział Sergio Perez, kierowca Force India. Prędkości wzrosną, ale to nie oznacza, że wyścigi staną się bardziej spektakularne. Być może wyprzedzanie stanie się jeszcze trudniejsze.

26-latek wyjaśnił również powód, dla którego zdecydował się odrzucić propozycję startów w sezonie 2017 od Renault. To była interesująca opcja, ponieważ Renault to duży fabryczny zespół. Musimy jednak pamiętać, że Force India jest na czwartym miejscu wśród konstruktorów, a przed nami znajdują się trzy czołowe ekipy bez konkurencji. W najlepszym wypadku gdybym odszedł do Renault, to pozostałbym na tym samym poziomie. Tutaj wiem już wszystko, a zespół wykonał bardzo dużo dla mojej kariery, więc chciałem pozostać.

KOMENTARZE

2
NoName
03.11.2016 09:15
@Aeromis Dokładnie wole raz na 20 okrążeń walke jak między Kwiatem a Verstapenem w Singapurze niż na każdym z tych 20 okrążeń 1 wyprzedzenie z DRS
Aeromis
03.11.2016 03:39
[quote="Perez"]Być może wyprzedzanie stanie się jeszcze trudniejsze[/quote]A to teraz jest trudne? ;) Nie wiem czemu tak usilnie mówi się o wyprzedzaniu jako o atrakcyjności, przecież o wiele ciekawsza jest sama walka na torze. Wolę walkę dwóch kierowców przez 20 okrążeń nawet bez wyprzedzenia niż 20 wyprzedzeń z DRS...