Nowa umowa Nasra z Sauberem opóźnia się przez sponsorów

Z kolei Marcus Ericsson jest niemalże pewny pozostania w ekipie na sezon 2017
10.11.1615:37
Mateusz Szymkiewicz
502wyświetlenia


Felipe Nasr zdradził, że jego nowa umowa z zespołem Sauber opóźnia się przez brak porozumienia ze sponsorami.

Starty Brazylijczyka w Formule 1 są wspierane przez Banco do Brasil, w którym na początku roku doszło do zmiany prezesa, a także kilku roszad na innych ważnych stanowiskach. Sytuacja ta doprowadziła do skomplikowania się rozmów między Banco do Brasil, a grupą menedżerów odpowiadających za karierę Felipe Nasra.

Położenie 24-latka jest o tyle niekomfortowe, iż Sauber chce sfinalizować kwestię przyszłorocznego składu kierowców do Grand Prix Abu Zabi, które jest zaplanowane na ostatni weekend listopada. Nie chcę powiedzieć, że jestem sfrustrowany. Po prostu pewne rzeczy tak się ułożyły. Sauber wciąż jest atrakcyjnym miejscem do startów, posiada wielu pracowników, został zrestrukturyzowany i znajduje się na krzywej wznoszącej. Widzę tylko dobre zmiany, a nasza koncentracja spoczywa głównie na sezonie 2017, który powinien być inny od obecnego - powiedział Felipe Nasr.

W dużo bardziej komfortowej sytuacji znajduje się Marcus Ericsson, którego sponsorzy są powiązani z nowymi właścicielami Saubera - spółką Longbow Finance. Wszystko wskazuje na to, iż Szwed ma już ustalone warunki nowej umowy i sezon 2017 będzie już jego trzecim w barwach stajni z Hinwil. Nie ma zbyt wiele dostępnych opcji i to jest najbardziej prawdopodobne [pozostanie w Sauberze]. Nim cokolwiek będzie pewne, nie mogę powiedzieć nic więcej. Mimo to jak już mówiłem wcześniej, Sauber zmierza w dobrym kierunku, jest wiele dobrych znaków i to nie tylko odnośnie tego roku, lecz również następnego. Definitywnie jest to dla mnie bardzo atrakcyjna opcja - stwierdził Ericsson.