Esteban Ocon drugim kierowcą Force India w sezonie 2017

Francuz związał się ze stajnią z Silverstone wieloletnią umową
10.11.1613:32
Mateusz Szymkiewicz
1962wyświetlenia


Zespół Force India poinformował o zatrudnieniu Estebana Ocona w roli kierowcy wyścigowego na sezon 2017.

Stajnia z Silverstone w połowie października utraciła Nico Hulkenberga na rzecz zespołu Renault, mimo, że Niemiec dysponował z indyjską ekipą kontraktem obejmującym starty w przyszłorocznych zmaganiach. Od tamtej pory Force India rozpoczęło poszukiwania na rynku kierowców i najczęściej do posady u boku Sergio Pereza byli wymieniani Jolyon Palmer, Felipe Nasr, Pascal Wehrlein oraz Esteban Ocon.

Ostatecznie wybór padł na Francuza, który przez długi okres był łączony z Renault, lecz wszystko wskazuje na to, iż jego transfer zablokował Mercedes. Ocon przeniesie się do Force India z zespołu Manor - który reprezentuje od tegorocznego Grand Prix Belgii - natomiast jego umowa ze stajnią z Silverstone jest wieloletnia, co oznacza, iż kierowca ma zapewnioną posadę co najmniej do końca 2018 roku.

Jestem bardzo podekscytowany mogąc dołączyć do Force India - powiedział Esteban Ocon. Znam ten zespół całkiem dobrze, ponieważ byłem tam w zeszłym roku kierowcą testowym i nie mogę się doczekać, aż będę mógł znów współpracować ze wszystkimi ludźmi z Silverstone. Wciąż jestem żółtodziobem w Formule 1, lecz po spędzeniu połowy sezonu w Manorze mam już sporo przydatnego doświadczenia i czuję się gotowy na nowe możliwości z Force India. To coś, na co pracowałem całe życie i chcę to wykorzystać, czyli dostarczyć ekipie takie wyniki jakich oczekują ode mnie. Chcę podziękować każdemu w Manorze, a w szczególności Mercedesowi za wsparcie oraz wiarę we mnie. Nie mogę się doczekać sezonu 2017, czyli mojego pierwszego pełnego w Formule 1.

Ocon jako junior Mercedesa dołączy do ekipy z jego wsparciem i spekuluje się, iż Force India w zamian za posadę dla Francuza otrzymało zniżki oscylujące na poziomie kilku milionów euro na układy napędowe.

KOMENTARZE

5
NoName
10.11.2016 10:04
Dlaczego nie Wehrlein. Mi sie tam osobiście podoba młody Niemiec
THC-303
10.11.2016 03:54
[quote]Bitwa między Naserem a Gutierrezem o Saubera, przegrany jeśli będzie chciał to stoczy bój z Haryanto o Manora[/quote] Manor obecnie nie jest chyba specjalnie gorszą opcją niż Sauber.
Magnuson_22
10.11.2016 03:18
jak zwykle najciekawiej jeśli chodzi o transfery to w Manorze :D
mcracer1993
10.11.2016 01:07
@--- Jeżeli chodzi o Kinga to dużo mu brakuje - chodzi o punkty do superlicencji. Najwyżej może podskoczyć na 4 miejsce, a to jest 20 punktów (na razie ma dychę za 5 lokatę ale może spaść nawet na 7 miejsce, a to już jest tylko 6 oczek). Jeszcze ma 4 punkty za 7 miejsce w europejskiej F3 i to wszystko. Natomiast do Manora może wejść Sirotkin. On ma już superlicencję i też posiada grube miliony.
---
10.11.2016 12:44
Czyli potwierdzenie tego, że Ocon szybciej robi karierę niż Wehrlein. Jeszcze z miesiąc temu raczej tego nie obstawialiśmy. No to teraz ERI raczej na pewno w Sauberze, WEH raczej na pewno w Manorze, a dalej? Bitwa między Naserem a Gutierrezem o Saubera, przegrany jeśli będzie chciał to stoczy bój z Haryanto o Manora. - chyba że Kingowi jeszcze by się udało podskoczyć w klasyfikacji GP2, bo wtedy to raczej on zgarnia to miejsce. Ktoś ma inne propozycje na ten temat?