Ocon: Liczę, że wynik w kwalifikacjach pozwoli mi zachować posadę

Francuz w deszczowej czasówce na Spa zdołał wywalczyć trzecie pole startowe
25.08.1819:33
Mateusz Szymkiewicz
2063wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon ma nadzieję, iż trzecie pole startowe wywalczone w Belgii pozwoli mu utrzymać posadę w Force India.

Stajnia z Silverstone w trakcie letniej przerwy znalazła się w rękach Lawrence'a Strolla, którego syn Lance startuje obecnie dla Williamsa. Według informacji z padoku, 19-latek może dołączyć do Force India już na Monzy, a we wtorek ma go czekać przymiarka fotela do bolidu VJM11. Wiele wskazuje na to, iż posadę dla Kanadyjczyka może zwolnić Esteban Ocon.

Z pewnością moja przyszłość nie jest wyjaśniona - powiedział Francuz. Nie wiem gdzie będę startował w przyszłym roku albo co będę robił. Jedyne co mogę zrobić to spisywać się jak najlepiej na torze, pozostać skupionym i wykonywać tę samą pracę co wcześniej. Jeżeli robisz dobrą robotę w Formule 1 to zespół nie zwolni cię, bo jesteś mu potrzebny. To właśnie staram się wykonywać.

21-latek, który po kwalifikacjach w Belgii znalazł się na konferencji prasowej z Lewisem Hamiltonem oraz Sebastianem Vettelem, usłyszał pochwały od czterokrotnych mistrzów świata. Jak przyznał Vettel, Ocon nie powinien być pominięty przez zespoły podczas doboru składów kierowców na sezon 2019. Niestety ale żyjemy w czasach, gdy debiutant zostaje superbohaterem, później przychodzi kolejny i również otrzymuje ten status, a o tym pierwszym z łatwością się zapomina. Nawet jeżeli wykonuje dobrą pracę, to nie jest brany pod uwagę i nie rozmawia się o nim już tak często. Moim zdaniem dobrze, że osiągnął ten wynik, ponieważ znów zacznie się o nim mówić - stwierdził Niemiec.

Z kolei Ocon dodał, że pochwały od tak utytułowanych kierowców bardzo mu schlebiają. Oczywiście, że chcę ścigać się tu w przyszłym roku. Robię ku temu wszystko co w mojej mocy, każdego dnia ciężko na to pracuję. Usłyszenie tak świetnych rzeczy od dwóch mistrzów jest fantastyczne. Zobaczymy co przyniesie mi przyszłość. Moją karierą zarządza Mercedes i w przeszłości podjęli dla mnie świetne decyzje, więc jestem pewny, że teraz będzie podobnie i moja przyszłość wyjaśni się.

KOMENTARZE

10
christoff.w
26.08.2018 06:50
DBR@- Dobrze prawisz. Okonowi się fartło wczoraj, ale dziś będzie 5-6...jeśli w ogóle dojedzie, bo tam z tyłu Wesoły Romek się czai pamiętajmy! 😁
DBR
26.08.2018 06:43
Różnice w czasach pomiędzy Ferrari a Mercedesem były w ten weekend minimalne - 0,1 max 0,167 sek. - to za mało by mówić z taką pewnością o układzie stawki pomiędzy nimi. Na suchym mogło wygrać Ferrari jak i Mercedes. Natomiast przepaść 0,7 sek. na coraz szybszym przesychającym torze trudno wyjaśnić samymi bateriami - to moim zdaniem ściema - przecież nie powiedzą, że Vet boi się przycisnąć na mokrym by nie zaliczyć powtórki z Węgier.
marios76
26.08.2018 06:06
@DBR Czy Hamilton wygrywajacy w deszczu z Ferrari to prawdziwy uklad stawki? Tak jak na Wegrzech- Ferrari ma przewae, a w trudnych warunkach niweluje ja kierowca. ;) A co z mlodym Bogiem deszczu, Verstappenem- juz okrzykniety, a pokazuje... bezradnosc. Na mokrym mial ulamek przewagi nad Ricciardo, ktora na suchym w kwalifikacjach jest znaczna.
DBR
26.08.2018 05:29
[quote="marios76"]@DBR Bylby... moze by byl moze by nie byl. Ale JEST TRZECI! ...odposc spekulacje ;)[/quote] To nie spekulacje a oddanie prawdziwego układu w stawce. FI nie jest przed RBR ani tym bardziej bolidami Mercedesa czy Ferrari. Zresztą dzisiejszy dzień to zweryfikuje - punkty rozdawane są w niedzielę. Aeromis - zważ, że napisałem o 7 pozycji Ocona- a więc przed Perezem ;-)
Saruto
25.08.2018 09:20
Ocon dokończy sezon, ale w innym zespole :)
marios76
25.08.2018 09:17
@DBR Bylby... moze by byl moze by nie byl. Ale JEST TRZECI! ...odposc spekulacje ;)
pluto
25.08.2018 09:08
to mamy pechowca sezonu -najwiekszy sukces w karierze a w nagrode wylot z zespołu. Stroll we wtorek idzie juz na przymiarki fotela i od Monzy jeździ w Raca Point. Napalił sie na maxa gdy zobaczył co zrobiła ekipa jego tatusia w qwalu, paradoksalnie gdyby odpadli np w Q2 to dalej byłyby tylko spekulacje kiedy przejdzie itd. Ocon ma wolne do końca sezonu , może jak Merc i Hamilton zapewnia sobie tytuły to pojedzie za Bottasa jakiś wyścig żeby nie zardzewieć. A w 2019 będzie w Williamsie-Merc da im porządny pakiet za miejsce.
Aeromis
25.08.2018 07:52
@DBR Mówmy jednak o Oconie. Nie zmienia to bowiem faktu że w kwalifikacjach jest 10-3 dla Ocona, Perez dostaje solidny... ekhm.
ekwador15
25.08.2018 06:45
@DBR a ktoś im bronił wyjechać :P? Jakis zakaz wyjazdu był :P?
DBR
25.08.2018 05:52
Wyniki kwalifikacji wypacza fakt nie wyjechania na tor Bottasa, Raikonnena i kierowców RBR. Wówczas Ocon byłby zapewne max 7 i nie byłoby całej tej ekscytacji. No chyba, że jutro dowiezie tę pozycje.