Ferrari, Mercedes i Renault udostępnią bolidy do testów nowych opon

Mniejsze zespoły nie są póki co zainteresowane udziałem w programie rozwojowym Pirelli.
23.04.1912:29
Nataniel Piórkowski
807wyświetlenia
Embed from Getty Images

Trzy zespoły są gotowe udostępnić Pirelli swoje bolidy z sezonu 2018, aby włoski producent mógł rozpocząć realizację programu testów niskoprofilowych opon.

Od 2021 roku Formuła 1 ma przejść z 13-calowych na 18-calowe koła. Pirelli pragnie jak najlepiej przygotować się do tej zmiany i zabiega o możliwość zorganizowania testów rozwojowych na torze.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze zajęcia z wykorzystaniem nowych opon odbędą się w połowie września - powiedział szef działu sportów motorowych Pirelli, Mario Isola.

Według ustaleń magazynu Auto Motor und Sport gotowość udostępnienia swych bolidów z 2018 roku zadeklarowały trzy zespoły: Ferrari, Mercedes i Renault. Red Bull nie spełnia wymagań Pirelli, gdyż po sezonie 2018 zmienił dostawcę jednostek napędowych. Bardzo ważne jest dla nas zebranie reprezentatywnych danych - zaznaczył Isola.

Włoch dodał, że do udziału w testach zaproszone są także mniejsze stajnie.

Menedżer jednej z ekip ze środka stawki stwierdził jednak: W trakcie pierwszych testów chodzi tylko i wyłącznie o podstawowe badania. Nie możemy pozwolić sobie na przeznaczenie środków na ten cel.

Pirelli ma jednak nadzieję, że grono partnerów testowych ulegnie powiększeniu. Liczymy na współpracę z siedmioma zespołami - podsumował Isola.