Ticktum został kierowcą rozwojowym Williamsa na sezon 2020

Brytyjczyk połączy swoje obowiązki w stajni z Grove z rywalizacją w Formule 2.
17.12.1910:53
Mateusz Szymkiewicz
1822wyświetlenia


Zespół Williams potwierdził zatrudnienie Dana Ticktuma w roli kierowcy rozwojowego na sezon 2020.

Brytyjczyk jest byłym juniorem Red Bulla, pod którego banderą został dwukrotnym tryumfatorem Grand Prix Makau oraz wicemistrzem europejskiej Formuły 3 w sezonie 2018. W tym roku Ticktum był zaangażowany w japońską Super Formula, gdzie w połowie mistrzostw ze względu na rozczarowujące osiągi stracił posadę oraz wsparcie Red Bulla.

Pod koniec tego roku 20-latek po raz trzeci przystąpił do ulicznych zmagań w Makau, natomiast przed dwoma tygodniami potwierdzono go jako zawodnika DAMS w Formule 2 w sezonie 2020. Jak teraz ogłosiła stajnia Williams, Ticktum uzupełni wakat po Nicholasie Latifim i zostanie jej kierowcą rozwojowym w nadchodzących mistrzostwach. Do obowiązków Brytyjczyka ma należeć praca w symulatorze, a także obecność na wyścigach Grand Prix.

Możliwość dołączenia do Akademii Kierowców Williams Racing jest dla mnie przywilejem, szczególnie biorąc pod uwagę niesamowite dziedzictwo Williamsa w tym sporcie - powiedział Dan Ticktum. Czas spędzony w symulatorze oraz doświadczenie z pracy z zespołem będzie nieocenione dla mojego rozwoju. Możliwość zintegrowania z całym procesem operacyjnym będzie fantastyczną szansą i nie mogę się doczekać, aż będę mógł służyć swoją pomocą.

Ticktum posiada już doświadczenie zebrane za kierownicą bolidu Formuły 1. Brytyjczyk współpracował w tym roku z Red Bull Racing w trakcie sesji testowych po Grand Prix Bahrajnu oraz Hiszpanii. Kierowca przejechał łącznie ponad tysiąc kilometrów.