Verstappen: Red Bull znakomicie radzi sobie z presją

Holender ma nadzieję, że pomoże to jego ekipie w sezonie 2020.
14.02.2009:24
Nataniel Piórkowski
690wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen ma nadzieję, że umiejętność radzenia sobie ze stresującymi sytuacji w wyścigach może dać Red Bullowi przewagę nad rywalami w sezonie 2020.

Wyjaśniając powody przedłużenia współpracy ze stajnią z Milton Keynes do 2023 roku, Holender przypomniał swoje ubiegłoroczne występy w Brazylii i Niemczech.

Nie ma żadnych wątpliwości. Nie ma żadnych znaków zapytania. Dla mnie Red Bull to najbardziej odpowiednie miejsce. Bardzo dobrze czuję się w tym zespole. Jest tu wielu wspaniałych ludzi. Czuć też motywację i głód walki o zwycięstwa a potencjalnie także o mistrzostwa świata.

W Formule 1 wszystko zależy od bolidu, ale gdy możesz wywierać presję na tych, którzy znajdują się przed tobą, zaczynają tracić grunt pod stopami. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Bardzo na to czekam.

Gdy wszystko działa jak należy, to w stresujących sytuacjach, takich jak ubiegłoroczne wyścigi w Brazylii czy w Niemczech, Red Bull góruje nad innymi zespołami.

Nie mogę się już doczekać walki. Po prostu chcemy być bliżej naszych rywali. Jeśli tak będzie, to z całą pewnością staniemy przed szansą walki o zwycięstwa a potencjalnie także o mistrzostwa świata.